Biografia

w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi
przy ul. Liściastej 9
jest odprawiana Msza święta
o łaskę beatyfikacji Ojca Anzelma.

ZAPRASZAMY wszystkich do wspólnej modlitwy o beatyfikację nowego Sługi Bożego w Kościele i w Karmelu, a przez Jego wstawiennictwo polecajmy Boskiemu Dzieciątku Jezus intencje, które nosimy w naszych sercach.

Każda beatyfikacja Sługi Bożego niesie ze sobą duchowe korzyści dla całego Ludu Bożego, mianowicie: utwierdzenie w wierze, zachętę do praktykowania cnót, pobudzenie do apostolstwa.
Beatyfikacja wskazuje na świętość Kościoła i przyczynia się do umocnienia wiary.
Wyrażamy nadzieję, że wyniesienie Sługi Bożego O. Anzelma Gądka na ołtarze, a nawet sam proces dający poznać jego osobę, będzie wielkim dobrem duchowym nie tylko dla Zakonu Karmelitańskiego, ale też dla Archidiecezji i Kościoła Powszechnego. Był on bowiem Sługą Boga całkowicie oddanym Kościołowi i sprawom uświęcenia dusz.