In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

Nowenna z okazji 800-lecia stygmatyzacji św. Franciszka

Mija 800 lat, jak nasz zakonodawca, św. Ojciec Franciszek z Asyżu otrzymał stygmaty - ślady męki Jezusa Chrystusa - na włoskiej górze La Verna (17 września 1224r.). Z tej okazji w roku 2024 w zakonach franciszkańskich obchodzony jest wielki Jubileusz 800-lecia stygmatyzacji św. Franciszka.
Pragniemy poinformować, iż 17 stycznia rozpoczęłyśmy 9-miesięczną Nowennę (17 dnia każdego kolejnego miesią...
czytaj dalej»

obrazek

SPOTKANIE OPŁATKOWE GRUPY EUCHARYSTYCZNEJ

Grupa Eucharystyczna działająca przy naszym Kościele Matki Bożej Miłosierdzia miała 14 stycznia o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe, połączone z refleksjami Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka nad Eucharystią w pogłębieniu myśli Soboru Watykańskiego II i wprowadzeniu jej w życie. Po przekazaniu głównych myśli były spontaniczne pytania i refleksje uczestników do prelegenta nad przeżywaniem Eucha... czytaj dalej»

obrazek

Kolęda w Klasztorze

W poniedziałek 9 stycznia księża z naszej Parafii św. Józefa przybyli do naszego Klasztoru z wizytą duszpasterską. Obecni byli również, jako współdomownicy, ks. Abp Władysław i ks. Bartłomiej. Po wspólnej modlitwie, śpiewie kolęd, poświeceniu budynków klasztornych oraz błogosławieństwie, ks. Proboszcz wręczył wszystkim pamiątkowe obrazki. Był również czas na miłą rozmowę. Życzymy Księżom błogosław... czytaj dalej»

obrazek

Trzech Króli – Objawienie Pańskie.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Mszy Świętej o godz. 10.00 przewodniczył ks. Abp Władysław Ziółek, który w swojej homilii przekazał nam ważne przesłanie Uroczystości, że Jezus Chrystus, który urodził się w Betlejem, teraz objawia się całemu światu. W Mędrcach Tradycja Chrześcijańska zawsze widziała reprezentantów wszystkich narodów. Zobaczyli Gwiazdę i poszli za nią. Gwiazda w kulturze Wschodu ... czytaj dalej»

obrazek

Nowy Rok 2024

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia, który jest też Światowym Dniem Modlitw o pokój na świecie, ks. Arcybiskup podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w swoim przemówieniu podkreślił, że życzenia, które składamy sobie z okazji Nowego Roku, zawierają się w religijnym nakazie, który Bóg dał przez Mojżesza Izraelitom, aby błogosławili: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan r... czytaj dalej»

Informacji: 35
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego