In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

Skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Łódzkiej

W dniu 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny odbyło się w naszym Kościele skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Łódzkiej w godzinach od 9.30 do 13.00.
Skupienie rozpoczęło się Mszą świętą, przewodniczył jej O. Ernest Zielonka, który wprowadził nas w atmosferę skupienia. Jak to zwykł powtarzać, powinniśmy być ciągle zaskoczeni, dlaczego Pan nas wybrał, przecież inni byl...
czytaj dalej»

obrazek

IMIENINY I URODZINY NASZEGO KS. JÓZEFA

W tym roku świętowaliśmy jednocześnie imieniny i Jubileusz 70-lecia urodzin naszego ks. Józefa Jańca. W niedzielę, 19 marca cała nasza wspólnota kościelna na czele z Arcybiskupem Władysławem oraz ks. Bartłomiejem Rurarzem zgromadziła się licznie na Mszy świętej o godz.1000, by modlić się i dziękować za Jego osobę i wraz z nim za 70 lat życia obfitującego w łaski Boże, za całe świadectwo, jakie cod... czytaj dalej»

obrazek

Wizyta bpa Marka Marczaka w Klasztorze

W dniu 25 lutego o godzinie 15.00 przybył do nas biskup Marek Marczak wizytujący naszą parafię św. Józefa razem z ks. Hubertem i proboszczem parafii.
Powitałyśmy go uroczyście w świątyni. Słowo powitalne wygłosił rektor naszego Kościoła, ks. Bartłomiej Rurarz, przełożona klasztoru m. Lidia wręczyła kwiaty, obecny był również ks. Józef Janiec. Następnie dostojny Gość kierując do nas słowo, zaznac...
czytaj dalej»

obrazek

ŚRODA POPIELCOWA

Wielki Post w tym roku rozpoczęłyśmy 22 lutego razem z Ks. Arcybiskupem Władysławem i ks. Bartłomiejem Mszą św. o godz. 6.30. Cała oprawa liturgiczna, dominujący fiolet, posypanie głów popiołem, kapłana słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, wprowadzają totalną zmianę nastroju i zapraszają do wewnętrznego nawrócenia i pokuty, do czego też w ... czytaj dalej»

obrazek

Relikwie błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniach 4-5 lutego gościłyśmy w naszej świątyni promotora kultu męczenników z Pariacoto, br. Jana Hruszowiec, , który przybył do nas z Krakowa z relikwiami pierwszych polskich błogosławionych męczenników franciszkańskich. Relikwie pierwszego stopnia przekazane zostały dla naszego Kościoła i Klasztoru przez Prowincjała Prowincji św. Antoniego Padewskiego i bł. Ja... czytaj dalej»

Informacji: 31
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego