In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA...

W Niedzielę Miłosierdzia w naszym kościele klasztornym Sióstr Bernardynek o godzinie 15:00 zebrały się siostry z naszej wspólnoty na galeriach oraz wierni świeccy na dole kościoła i razem modliliśmy się do Bożego miłosierdzia śpiewem Koronki do Bożego Miłosierdzia, Litanią oraz innymi modlitwami.
Również w tę niedzielę osoby i rodziny, które włączyły się w akcję Czas Miłosierdzia 2021 przyniosły ...
czytaj dalej»

obrazek

UROCZYSTE LITURGIE ŚWIĄTECZNE :)

W Niedzielę Wielkanocną uroczystej koncelebrze o godz. 10:00 przewodniczył ks. abp Władysław. Po rozważeniu słów Ewangelii powiedział, że „Radość Świąt Zmartwychwstania stanie się naszym udziałem tylko wtedy, gdy całkowicie zaufamy Chrystusowi i uwierzymy w Jego nieskończoną miłość. Jeżeli przez wiarę otworzymy Chrystusowi drzwi naszych serc, wtedy Zmartwychwstały Pan będzie dokonywał cudown... czytaj dalej»

obrazek

WIGILIA PASCHALNA

Podczas wieczornej Liturgii Paschalnej ks. abp Władysław wspominając obecność Boga w życiu narodu wybranego w niewoli egipskiej, nawiązał także do naszych sytuacji, gdy wydaje nam się, że nie jest możliwe rozwiązanie różnych trudnych sprawy. Jednak „jeśli jesteśmy na Pana Boga otwarci i jeśli pozwalamy Panu Bogu działać, to (…) Przychodzi ze swoją łaską, przychodzi cicho (..) i ratuje ... czytaj dalej»

obrazek

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów odbywało się na schodach kościoła o pełnych godzinach od 8:00 do godz. 18: 00. Bardzo wiele osób wyrażało swą radość z takiego rozwiązania, które było dla każdego bardzo bezpieczne.

obrazek

LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

W Wielki Piątek zgromadziliśmy się pod przewodnictwem ks. abp. Władysława aby adorować krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie było indywidualnego gestu adoracji przez ucałowanie, tylko uczczenie podczas śpiewów uniesionego wysoko krzyża. Podczas homilii ks. abp. powiedział: „Uczeń Chrystusa musi zrozumieć, że Boga nie broni się przemocą, ani mieczem ze stali, ani mieczem słowa wypowiedzian... czytaj dalej»

Informacji: 40
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

archiwum wiadomości »

Klasztor Sióstr Bernardynek- prezentacja :)
Rok Życia Konsekrowanego