In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA

Konwentualnej Mszy świętej z Uroczystość św. Franciszka przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek wraz z ks. Bartłomiejem i ks. Józefem. W tym dniu wraz z solenizantką s. Franciszką –wikaria klasztoru modliliśmy się za wszelkie otrzymane łaski i prosiliśmy o nowe powołania do naszej wspólnoty.

obrazek

CENTRALNA UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZOWA

W dniu 3 października w wigilię Uroczystości św. Franciszka z Asyżu przeżywałyśmy centralną uroczystość Jubileuszową – 75 lat istnienia Klasztoru w Rudzie Pabianickiej. Mszy św. o godz. 1900 przewodniczył Metropolita Łódzki Abp Grzegorz Ryś. W koncelebrze brali udział m.in. Abp Władysław Ziółek, proboszcz Parafii św. Józefa Adam Rogulski, sekretarz Arcybiskupa ks. Łukasz Burchard oraz nasi k... czytaj dalej»

obrazek

HISTORIA W PIGUŁCE...

Z okazji Jubileuszu 75-lenia istnienia naszego klasztoru powstała prezentacja - film ze zdjęciami i wspomnieniami, które w sposób szczególny z nami przeżywał i dzielił przez ponad 55 lat ks. Abp Władysław Ziółek. Bardzo dziękujemy księdzu Arcybiskupowi za refleksje minionego czasu i wszystkim Tym dzięki, którym ten CZAS został udokumentowany i zebrany w chronologiczną całość. Niech Pan obdarzy swo... czytaj dalej»

obrazek

WYJĄTKOWI GOŚCIE

W piątek 1 października o godz. 14.30 przyjechały do nas niepełnosprawni z Ośrodka w Mielżynie z s. Idalią dominikanką i opiekunami.
Na początku spotkania s. Kinga opowiedziała życiorys św. Franciszka z Asyżu, następnie poszliśmy do naszego kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie był poczęstunek w przedszkolu przed podróżą do domu. Na zakończenie wizyty podarowałyśmy książki o...
czytaj dalej»

obrazek

REKOLEKCJE DLA SIÓSTR

W dniach 27, 28 i 29 września 2021 r. uczestniczyłyśmy (po kilka sióstr każdego dnia) w spotkaniach rekolekcyjnych w katedrze (o godz. 15.30) na zaproszenie Abp Grzegorza Rysia. Celem tych spotkań było odnowienie osobistej wiary oraz pogłębienie wspólnoty z całym kościołem łódzkim, a także modlitwa o trwałe owoce wcześniej odbywających się rekolekcji ewangelizacyjnych w ramach trwającego Jubileusz... czytaj dalej»

Informacji: 43
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

archiwum wiadomości »

Klasztor Sióstr Bernardynek- prezentacja :)
Rok Życia Konsekrowanego