In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

WIGILIA PASCHALNA :)

W Wielką Sobotę uczestniczyliśmy w Liturgii Paschalnej, której przewodniczył Ks. Abp. Władysław Ziółek i wygłosił homilię (można ją znaleźć pod adresem https://youtu.be/mNXiUuXQ_K0). Ks. Bartłomiej wyśpiewał pochwałę „woskowej kolumny”, która poświęcona staje się dla nas symbolem Chrystusa Zmartwychwstałego, następnie odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, aby uświadomić sobie nasze prz... czytaj dalej»

obrazek

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ...

W Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej przewodniczył Ks. Abp. Władysław Ziółek wraz z naszymi kapelanami. Ze względu na trwającą pandemię adorowaliśmy krzyż ze swoich miejsc śpiewając pieśni oraz modlitwą w ciszy…

Homilię abp. Władysława można wysłuchać https://www.youtube.com/watch?v=WORIX_TsAPU

obrazek

PODZIĘKOWANIE... :)

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o nas… zarówno duchowo jak i materialnie. Dziękujemy za każdy przejaw ludzkiej życzliwości, za dary i te materialne i pieniężne. Dziękujemy, że jesteście z nami i wspieracie nas jak tylko potraficie. A my ze swej strony pragniemy zapewnić o modlitwie i o mszach św. które zostaną odprawione w intencji naszych dobroczyńców :)

obrazek

CHRYSTUS ZWYCIĘŻA... :)

Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypadają w tym roku w szczególnych okolicznościach, gdy dotykają nas liczne ograniczenia związane z troską o zdrowie i życie. Chrystus daje nam odczytywać każde wydarzenie w świetle wiary i napełnia nas nadzieją i zaufaniem Panu, że jesteśmy Jego dziećmi i z Nim, który jest światłością pokonamy ciemności naszych serc. Alleluja! Pan Zmartwychwstał i daje nam nowe... czytaj dalej»

obrazek

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW :)

Obrzędy błogosławieństw pokarmów na stół wielkanocny

Przepełnieni wielkanocną radością, zasiądziemy do świątecznego stołu i podzielimy się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń. Nowe życie Zmartwychwstałego Pana symbolizuje poświęcone jajko, którym także dzielimy się wzajemnie.
Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół...
czytaj dalej»

Informacji: 17
strona: [1] [2] [3] [4]

archiwum wiadomości »

Klasztor Sióstr Bernardynek- prezentacja :)
Rok Życia Konsekrowanego