In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

obrazek

PIĘKNY JUBILEUSZ...
19 listopada 2022

24 i 25 września były dla naszej Wspólnoty klasztornej dniami szczególnej radości. Przeżywałyśmy niecodzienny Jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych 3 naszych Sióstr: s. Henryki Furmańczyk, s. Benigny Kaczmarzyk i s. Urszuli Kołodziej, które swoje życie zakonnego rozpoczynały w pierwszych latach istnienia klasztoru na Rudzie.
W niedzielę 25-tego, podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 8.00, pod przewodnictwem Abpa Władysława Ziółka, z udziałem księży kapelanów Bartłomieja i Józefa oraz licznych ministrantów, a także licznych wiernych, siostry Jubilatki dziękowały za łaskę powołania, za wszelkie otrzymane dary na przestrzeni 60 lat i odnowiły śluby zakonne.
Ksiądz Arcybiskup w swojej homilii podkreślił, że Siostry musiały być pełne determinacji, by rozpocząć życie zakonne, nie zrażając się skrajnym ubóstwem tamtejszych warunków, a były to czasy baraków. Życzył Jubilatkom, aby powróciły do pierwszego swojego zachwytu. I my także do tych życzeń się dołączamy. Niech Pan będzie ich jedyną miłością, niech będą jej wierne do końca.


więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego