In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

obrazek

NASZA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA
25 listopada 2022

Uroczystość odpustowa w naszym Kościele, – Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej i jak to pięknie wyraził ks. Bartłomiej, Imieniny Naszej Matki Miłosierdzia – wypadła w tym roku w środę, w dzień nowenny do Matki Bożej. Stanowi to dodatkową radość.
Ksiądz Arcybiskup w homilii powiedział między innymi, że w Maryi dokonało się połączenie nieba i ziemi. Za Papieżem Franciszkiem powtórzył: Pod Twoim płaszczem jest miejsce dla każdego, bo jesteś Matką Miłosierdzia. Maryja uczy pokładania ufności w miłosierdziu Pana. A chodzi o to, by miłosierdzie stało się naszym stylem życia. Maryja pomaga też znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania o sens życia, gdy mówi: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie Mój Syn, uczcie się mówić Jezusowi TAK, w każdych okolicznościach życia.
Rektor naszego Kościoła, ks. Bartłomiej Rurarz, podziękował wszystkim, którzy uświetnili naszą Uroczystość w jakikolwiek sposób – kwiaty, śpiew reprezentantów młodzieży franciszkańskiej, udział starszych ministrantów, a przede wszystkim obecność Arcybiskupa Seniora i wszystkich uczestników liturgii. Jest to również wyrazem naszej wdzięczności, głównie za współtworzenie NASZEJ WSPÓLNOTY kościelnej pod kierunkiem i opieką Matki Miłosierdzia.


więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego