In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

obrazek

RADOSNE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
29 grudnia 2022

Podczas Mszy św. o godz.10.00 Abp Władysław nawiązał do słów Jana Pawła II
„Bez Chrystusa człowiek nie może zrozumieć do końca samego siebie, ani kim jest, ani jaka jest jego godność, ani jakie jest jego ostateczne przeznaczenie.” Chrystus jest kluczem do zrozumienia tej wielkiej podstawowej rzeczywistości jaką jest człowiek. To dzięki wcieleniu Syna Bożego, każdy człowiek od momentu poczęcia ma nieskończoną godność. O godności człowieka decyduje jego człowieczeństwo, ponieważ zjednoczony jest z tym człowieczeństwem Jezus Chrystus, Syn Boży. To on stał się uczestnikiem naszego człowieczeństwa, abyśmy i my mogli mieć udział w Jego bóstwie.
Podsumowując powiedział, że Święta Bożego Narodzenia to szkoła naszej wiary i naszego życia, co Matka Teresa z Kalkuty wyraziła między innymi w takich prostych słowach: Zawsze gdy uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie, zawsze kiedy dajesz odrobine nadziei tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, duchowego, moralnego ubóstwa, jest Boże Narodzenie..
Na zakończenie homilii życzył: Niech te święte dni będą wypełnione obecnością Boga Człowieka, który zstąpił z nieba dla naszego zbawienia. Otwórzmy nasze serca szeroko dla Niego, zaprośmy do naszych domów, niech On gasi wszędzie spory, umacnia, wyzwala z kajdan grzechu, napełnia prawdziwą radością. Nie pozwólmy Mu odejść z naszego serca i naszego życia, niech z naszych domów, rodzin płynie na cały świat radosna nowina.


więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego