In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

SUKCES NASZYCH MINISTRANTÓW

W dniach 27-28 czerwca ministranci z naszego kościoła (tzw. Wilki św. Franciszka) uczestniczyli XVII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej o Puchar KnC w Kołobrzegu. W rozgrywkach wzięło udział około 1500 zawodników, reprezentujących parafie z różnych stron Polski.
Nasza drużyna awansowała do finału A, czyli do najlepszej 16-ki mistrzostw. Chłopcy zebrali komplet punktów...
czytaj dalej»

obrazek

UROCZYSTOŚĆ PATRONALNA KS. ABP. WŁADYSŁAWA

W tym roku w naszej wspólnocie kościelnej świętowaliśmy imieniny i urodziny ks. Abpa Władysława Ziółka 26 czerwca. Podczas Mszy świętej o godzinie 10.00, której przewodniczył czcigodny Solenizant, dziękowaliśmy Bogu w szczególny sposób za Jego błogosławioną obecność w naszej wspólnocie gromadzącej się przy Kościele Matki Bożej Miłosierdzia na Rudzie. Swą wdzięczność i najlepsze życzenia wyraziły d... czytaj dalej»

obrazek

JUBILEUSZ NASZEGO PRZEDSZKOLA :)

W niedzielę 22 maja 2022r. w kościele klasztornym sióstr bernardynek została odprawiona przez arcybiskupa Władysława oraz księży kapelanów uroczysta Msza św. podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za 25 lat funkcjonowania przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu. W wydarzeniu tym uczestniczyło wielu absolwentów przedszkola. Przedstawiciele czytali czytania i zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną. Pod ... czytaj dalej»

obrazek

RADOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

W drugi dzień Świąt podczas Mszy św. o godzinie 10.00 modliliśmy się w intencji ks. Abpa Władysława, dziękując za jego udział, przewodniczenie i aktywność w kolejnych liturgiach Wielkiego Tygodnia, za jego bliskość z całą wspólnotą kościelną. A on dziękował za licznie wypełniony kościół przez te wszystkie święte dni, za jedność, za modlitwę w jego intencji. Podkreślił potrzebę wzajemnej modlitwy. ... czytaj dalej»

obrazek

TRIDUUM PASCHALNE

Głębokie przeżycia Triduum Paschalnego, największych Tajemnic naszej wiary, nie mogły nie wiązać się w jakiś sposób z faktem trwającej na Ukrainie wojny. Modlitwą ogarnialiśmy udręczony naród, błagając o miłosierdzie i pokój za wschodnią granicą, w naszej ojczyźnie i na całym świecie. Kościół wypełniony po brzegi, spragniony Boga budził radość i nadzieję.
Podczas Liturgii Wielkiego Piątku, w czas...
czytaj dalej»

Informacji: 34
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego