In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

16 listopada - Imieniny Matki Bożej Miłosierdzia
11 stycznia 2024

Uroczystość odpustowa odbyła się podczas Mszy świętej o godz. 19.00.
W koncelebrze wzięli udział ks. Bartłomiej i ks. Józefow z ks. Arcybiskupem Władysławem na czele, który przewodniczył Mszy św. oraz księża z Parafii. Niezawodna obecność dawnych ministrantów, śpiew młodzieży oazowej, rozbudowana modlitwa powszechna odczytana przez reprezentanta wspólnoty, na zakończenie ksiądz Arcybiskup odmówił litanię. Obecny był parafialny poczet sztandarowy. Arcybiskup powiedział na wstępie, że przyszliśmy na tę Uroczystość, by zapatrzeć się w Matczyne oblicze Maryi i aby Jej podziękować za wielość łask, jakie otrzymujemy od Boga za Jej przemożnym wstawiennictwem, a także prosić o dalszą stałą opiekę nad nami. I wyraził pragnienie, by to spotkanie z Nią ożywiło i pogłębiło w nas nabożeństwo Maryjne i jeszcze bardziej zbliżyło do Jej Syna Jezusa Chrystusa.
W swojej homilii mówił, że każda uroczystość kościelna niesie nam konkretne przesłanie, a w dzisiejszej odpustowej uroczystości możemy je odkryć w słowach Maryi, która wskazując na Jezusa mówi, zróbcie wszystko cokolwiek wam powie, to znaczy słuchajcie Jezusa, wypełniajcie Jego słowo, zaufajcie Mu, uczcie się mówić Jezusowi TAK zawsze, miłujcie się nawzajem, jak wam to przykazał. Następnie ks. Arcybiskup nawiązał do tego, co powiedział Ojciec św. Franciszek podczas pielgrzymki na Litwę, przemawiając w Ostrej Bramie, że Matka Miłosierdzia, jak każda dobra matka, stara się zjednoczyć cała rodzinę i podpowiada: „Szukaj swego brata” i że dzisiaj czekają na nas dzieci i rodziny, abyśmy im przybliżali jaśniejące światło miłosierdzia. Tego właśnie oczekuje Maryja od wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej liturgii odpustowej.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego