VII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego

Cantus gregorianus

Ave mundi Domina

25-30.06.2017 r.

W dniach 25 – 30 czerwca 2017 roku odbędą się w Łodzi, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, VII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus Gregorianus – Ave mundi Domina.
Po raz siódmy przyjadą do Polski Benedyktyni kongregacji Solesmes oraz wykładowcy Szkoły Świętego Grzegorza z Le Mans, by uczyć teorii i praktyki śpiewu chorałowego. W tym roku kontynuować będziemy naukę zasad i praktyki chorałowego akompaniamentu organowego pod kierunkiem o. Jeana de Richemont OSB z Opactwa Notre-Dame w Triors we Francji.
13 maja 1917 roku rozpoczęły się Objawienia w Fatimie. Obchodząc 100-lecie Objawień Fatimskich pragniemy pochylić się w tym roku nad gregoriańskim repertuarem maryjnym.
   Wykład towarzyszący warsztatom – obok zaproszonych gości – wygłosi s. dr hab. Adelajda Sielepin CHR, (profesor, kierownik Katedry Teologii Liturgii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie).
  Zaproszenie na warsztaty skierowane jest do muzyków i amatorów, osób zaawansowanych w śpiewie gregoriańskim i początkujących. Zajęcia w grupach pomogą dopasować program do oczekiwań i potrzeb zainteresowanych. Organizatorzy przewidują grupowe, a także indywidualne zajęcia z emisji głosu (Rene Linnenbank – Holandia).

Termin:     25-30.06.2017 r.

Miejsce:    Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, 90-457 Łódź, ul. św. Stanisława 14

Prowadzący:

• o. Jean de Richemont OSB (organista w benedyktyńskim Klasztorze Notre-Dame w Triors we Francji)
  • René Linnenbank (Holandia, wokalista, nauczyciel śpiewu, konsultant wokalny oo. Benedyktynów w Triors)
  • Zespół wokalny Liquescentes pod dyr. Karoliny Piotrowskiej-Sobczak (Poznań)

• dr Bogna Bohdanowicz (muzykolog, Kurs Chorału Gregoriańskiego - Łódź)
  • mgr Anna Kamerys (chórmistrz, Kurs Chorału Gregoriańskiego – Łódź)
  • s. dr hab Adelajda Sielepin CHR (profesor, kirownik Katedry Teologii Liturgii Uniwersytetu Papiekiego Jana Pawła II w Krakowie).

W programie:
  • nauka śpiewu gregoriańskiego
  • emisja głosu - technika śpiewu gregoriańskiego
  • chorał w parafii
  • akompaniamet organowy
  • warsztaty w grupach
  • lekcje otwarte
  • wykłady
  • modlitwa liturgiczna

Organizatorzy:

• Ks. dr Jarosław Pater – Rektor WSD w Łodzi;
  • Ks. Grzegorz Kopytowski – Dyrektor Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, wykładowca WSD w Łodzi, chórmistrz, dyrygent;
  • Komisja d/s Muzyki Kościelnej przy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej;
  • Zespół wokalny Liquescentes pod dyr. Karoliny Piotrowskiej-Sobczak (Poznań);
  • Bogna Bohdanowicz – muzykolog;
  • Anna Kamerys – chórmistrz, dyrygent;
  • Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej;
  • Fundacja Świętego Benedykta.

atronat:

• Ksiądz Biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej
    logo_arch         LogoRN RGB 300dpi Biale ZTlem BezCzest     liturgia-pl-trans      niedziela lodz logo

Koszt:
  • 150 PLN - udział w warsztatach
  • 175 PLN - zakwaterowanie (w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi)
  • 200 PLN - pełne wyżywienie

Zadatek:

• 100 PLN

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

facebook_icon  Jesteśmy na Facebook!

<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {