Parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Najnowsze informacje

...

 

  1. Z bólem i przykrością informujemy że w przyszłą niedzielę nie rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Jednak możliwość przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej będzie od poniedziałku (30 marca) do środy (1 kwietnia) włącznie. Spowiedź będzie się odbywać przed południem od godz. 900 do 1200 i po południu od godz. 1700 do 1830. W tym czasie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, aby była możliwość adoracji Pana Jezusa i dziękczynienie za łaskę przebaczenia grzechów.

  2. Jeszcze raz zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w swoich rodzinach o godz. 20:30 o odwrócenie epidemii koronawirusa. Bardzo prosimy aby wystawić w swoim oknie obraz Matki Bożej, która jest naszą najlepszą pomocą i obroną.

  3. W najbliższą środę 25 marca Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje na stoliku z gazetami.
 

Caritas

"KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA"

...Kromka chleba dla sąsiada - pomóż seniorom w czasie epidemii koronowirusa Seniorzy są grupą społeczną szczególnie zagrożoną w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jednym z problemów, z jakimi muszą się mierzyć, są trudności w zaopatrzeniu, zwłaszcza w żywność i leki. Caritas serdecznie zaprasza do włączenia się do akcji „Kromka chleba dla sąsiada”, która pomoże zaradzić tym trudnościom. Zachęcamy, by w ramach akcji zaangażować się w pomoc sąsiedzką. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.lodz.pl) i na profilu facebookowym (www.facebook.com/caritas.lodz) zamieszczamy plakat, z informacją: „Drogi Seniorze, jeśli boisz się koronawirusa i potrzebujesz pomocy, chętnie zrobię dla Ciebie zakupy, albo wybiorę się do apteki”. Wystarczy pobrać i wydrukować plakat, wpisać swój numer telefonu, albo numer mieszkania, pod który można się zgłosić, a następnie umieścić plakat w widocznym miejscu (na swojej klatce schodowej, na osiedlowej tablicy ogłoszeń).

 

Apel

 

Drodzy Parafianie!
Siostry i Bracia.

...Wszyscy z niepokojem przeżywamy każdy dzień. Jednocześnie każdy dzień zawierzamy Bożej Opatrzności, pełni ufności, że Bóg bogaty w Miłosierdzie jest kochającym Ojcem, który pragnie naszego powrotu do Niego. Okres Wielkiego Postu jest świętym czasem, który daje Pan, aby oczyścić nasze serca od nieuporządkowanych przywiązań i wśród spraw doczesnych troszczyć się o wieczne zbawienie. Jak będziemy świętować Wielki Tydzień, a szczególnie Triduum Paschalne wie tylko Bóg. Jednak mamy wszyscy ogromną siłę i moc w modlitwie, a szczególnie w modlitwie różańcowej. My kapłani codziennie o godz. 20:30 modlimy się przed Najświętszym Sakramentem, odmawiając jedną część tajemnic różańcowych, zawierzając Matce Najświętszej, która jest naszą Patronką, wszystkie Rodziny, naszą Parafię i całą Ojczyznę. Chcemy zaprosić i zachęcić Was Drodzy Bracia i Siostry abyście przyłączyli się do tej modlitwy w swoich Rodzinach.

Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas Panie.

ks. Marcin
ks. Kamil
ks. Zenon – proboszcz


 

ZARZĄDZENIE KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

...W związku z ZARZĄDZENIEM KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ do 4 kwietnia włącznie zostaje zawieszone odprawianie nabożeństw pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Do tego dnia zostają także odwołane wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym.

 

Wielki Post 2020

WIELKI POST

...W najbliższą środę rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Na Mszach św. o godz. 700, 1200 i 1800 poświęcenie popiołu i obrzęd posypania głów na znak pokuty i nawrócenia. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

...W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w każdy piątek na nabożeństwo...

Drogi Krzyżowej:

poranna (dla dorosłych) po mszy świętej o godz. 700

dla dzieci o godz. 1730

wieczorna (dla dorosłych) po mszy świętej o godz 1800

 

...W każdą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo...

Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz 1730

 

...Od 1-szej niedzieli Wielkiego Postu w naszej Parafii rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie. Zapraszamy młodych, którzy zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa na godz. 1600 do sali przy kancelarii parafialnej.

 


Strona 1 z 2

NOTATKA INFORMACYJNA

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii NMP Królowej Polski w Ozorkowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.


Zdjęcia kościoła

O parafii NMP

Data erygowania:
1 VIII 1992 r. (abp Władysław Ziółek)

Budowa kościoła:
Rozpoczęcie budowy 4 V 1995 r. wg projektu arch. Mirosława Rybaka, Marka Grymina.

Pierwszy proboszcz:
śp. ks. Józef Piaskowski

Obecny proboszcz:
ks. Zenon Piechota

Kancelaria

Pn-Pt: 16.00 - 17.30

Sb: 16.00 - 17.00

Nd i św. kościelne - nieczynne