In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

Wizyta bpa Marka Marczaka w Klasztorze

W dniu 25 lutego o godzinie 15.00 przybył do nas biskup Marek Marczak wizytujący naszą parafię św. Józefa razem z ks. Hubertem i proboszczem parafii.
Powitałyśmy go uroczyście w świątyni. Słowo powitalne wygłosił rektor naszego Kościoła, ks. Bartłomiej Rurarz, przełożona klasztoru m. Lidia wręczyła kwiaty, obecny był również ks. Józef Janiec. Następnie dostojny Gość kierując do nas słowo, zaznac...
czytaj dalej»

obrazek

ŚRODA POPIELCOWA

Wielki Post w tym roku rozpoczęłyśmy 22 lutego razem z Ks. Arcybiskupem Władysławem i ks. Bartłomiejem Mszą św. o godz. 6.30. Cała oprawa liturgiczna, dominujący fiolet, posypanie głów popiołem, kapłana słowa: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz" "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, wprowadzają totalną zmianę nastroju i zapraszają do wewnętrznego nawrócenia i pokuty, do czego też w ... czytaj dalej»

obrazek

Relikwie błogosławionych męczenników o. Michała i o. Zbigniewa

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniach 4-5 lutego gościłyśmy w naszej świątyni promotora kultu męczenników z Pariacoto, br. Jana Hruszowiec, , który przybył do nas z Krakowa z relikwiami pierwszych polskich błogosławionych męczenników franciszkańskich. Relikwie pierwszego stopnia przekazane zostały dla naszego Kościoła i Klasztoru przez Prowincjała Prowincji św. Antoniego Padewskiego i bł. Ja... czytaj dalej»

obrazek

PIĘKNY JUBILEUSZ - 80 LAT

Nasza kochana S. Benigna Kaczmarzyk w dniu 7 lutego z uśmiechem na ustach i sercem pełnym wdzięczności przekroczyła 80-ty rok życia. Ten piękny Jubileusz świętowałyśmy razem z nią, ciesząc się nią i dziękując za nią . Wspólnie z Jubilatką dziękowałyśmy Bogu za dar życia i powołania, a także za wszelkie dobro, które było udziałem Jubilatki i naszym zarazem – całej Wspólnoty zakonnej na Rudzie... czytaj dalej»

obrazek

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W czwartek 26 stycznia już od rana czekałyśmy na kapłanów z naszej Parafii, którzy tego dnia chodzili z kolędą ul. Rudzką. Na czas spotkania dołączyli do nas Ks. Abp Władysław i ks. Bartłomiej, jako nasi współmieszkańcy.
Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie domu, śpiewie kolęd, przyszedł czas na swobodną rozmowę w miłej atmosferze. Dziękujemy duszpasterzom za wszelką życzliwość, życząc, pr...
czytaj dalej»

Informacji: 44
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego