Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Aktualności Kamera • na żywo Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne O parafii Kancelaria Porządek nabożeństw Cmentarz parafialny Kontakt

Krzyż na wieży kolegiaty

4 kwietnia 2022

Zdemontowaliśmy przekrzywiony krzyż na wieży kolegiaty. Zarówno krzyż jak i cała iglica są uszkodzone przez korozję i silne wiatry. Zastany stan można obejrzeć na zdjęciach. Po świętach rozpoczniemy wysokościowe prace renowacyjne. Ciekawostką jest, że iglica wieży nosi na sobie ślady kul z okresu II wojny światowej. Koszt całego remontu to około 100 tys. zł. Na ten cel będziemy zbierać tacę w przyszłą niedzielę (10.04). Ofiary składane przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny również będą przeznaczone na prace remontowe wieży kolegiaty. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.

Krzyż na wieży kolegiatyKrzyż na wieży kolegiaty