Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Menu
Aktualności Kamera • na żywo Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne O parafii Kancelaria Porządek nabożeństw Cmentarz parafialny Kontakt

Ogłoszenia duszpasterskie

Data ogloszeń: 7 sierpnia 2022
XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

1. Rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia dzisiaj 7 sierpnia o godz. 17:30.
2. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem modlitwy o trzeźwość Narodu. Powstrzymajmy się od spożywania i podawania napojów alkoholowych, by taką ofiarą przez Miłosierdzie Boże dopomóc uzależnionym i nadmiernie pijącym w naszej rodzinie parafialnej.
Mężnie opierajmy się złemu duchowi wszelkich nałogów! Takie czyny Miłosierdzia wpisujmy do księgi „Dzieł Miłosierdzia” przy relikwiach św. Jana Pawła II.
3. Nabożeństwo Fatimskie z procesją eucharystyczną w sobotę 13 sierpnia po mszy św. o godz. 18:00.
Procesję odbędziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej idąc za Chrystusem w Eucharystii. Do udziału
w nabożeństwie zapraszamy całą asystę oraz wszystkie grupy parafialne.
4. Spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
5. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
6. Zapraszamy na ORATORIUM-„OJCZYZNĄ MOJĄ JEST BÓG” w ramach Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej, który odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 19:00.
7. Piesza Warmijska Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę przyjdzie do Wolborza na nocleg we wtorek
8 sierpnia około godz. 19:30. Wzorem lat poprzednich zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Osoby chętne przyjąć pielgrzymów prosimy jeszcze o zgłaszanie się
w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem organizujemy w drugim terminie od 21 – do 27 sierpnia. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Wadowice, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do małżeństw i rodzin z dziećmi. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt pobytu od osoby 150, zł. nie licząc wyżywienia. Wyjazd pojazdem własnym.
9. Osoby, które jadą na pielgrzymkę do Medugorje z ks. Piotrem zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 14 sierpnia w salkach przy wikariatce, po koncercie około godz. 20:00. Prosimy o obecność!
10. Pielgrzymi do Medjugorje pod opieką duszpasterską ks. Mirosława od 10 do 18 IX winni dokonywać wpłaty w wysokości 1550, zł.( 100, zł. więcej ). Zapłatę prosimy uiścić w kancelarii do 21sierpnia. Nieobecnych na spotkaniu przedpielgrzymkowym prosimy o kontakt osobisty z ks. Mirosławem. !
11. Dożynki parafialne i gminne odbędą się w Wolborzu 4 września. Msza św. dziękczynna w Kolegiacie będzie sprawowana o godz. 12:00. Sołectwa bardzo prosimy o przygotowanie wieńców żniwnych.
12. Prosimy osoby wierzące o poparcie obywatelskiego projektu o zmianie ustawy dotyczącej wzmocnienia ochrony wyznawanej wiary przez katolików. Publiczne i niejednokrotnie bardzo wulgarne ataki na osoby wierzące i sprawujące kult religijny, profanowanie świątyń i przedmiotów kultu religijnego związane są również z brakiem odpowiedniej ochrony prawnokarnej. W Polsce coraz częściej dochodzi do przybierających różne formy ataków na chrześcijan ze względu na ich przynależność religijną. Stąd inicjatywa obywatelska domagająca się zmiany w ustawie o ochronie wolności i wyznania. Prosimy o poparcie przez wpis swoich danych na formularzu przy wyjściu z kościoła. Tam tez znajdziemy projekt zmiany i komentarz. Upomnijmy się o swoje prawa!
13. W niedzielę 14 sierpnia zbiórka ofiar na tacę przeznaczoną na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II
w Łodzi. Prosimy o wsparcie dla tego dzieła w kościele Łódzkim. Bóg zapłać!
14. Za ofiarę bezimienną 200, zł. na remont wieży kolegiaty z ul. Borek. Bóg zapłać!
15. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej! Polecamy pismo ”Któż jak Bóg”.
16. Módlmy się za zmarłych: Edwarda Olejnika z Psar Lechawa, Tadeusza Fałka z Psar Lechawa.
Wieczny odpoczynek … .

ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII Z MOŻLIWOŚCIĄ UDZIAŁU
W MSZY ŚWIĘTEJ I NABOŻEŃSTWIE archidiecezja.lodz.pl/wolborz/

_ _ _

XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

1. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie
od godz. 7:30 do 18:00. Módlmy się w sierpniu o trzeźwość i wolność naszego narodu.
2. W pierwszy czwartek miesiąca 4 VIII modlimy się o powołania i za powołanych do kapłaństwa podczas Mszy św. o godz. 18:00. Będziemy gościć Ks. Karola Kowalika. Po mszy św. spotkanie modlitewne prowadzone przez ks. Karola i spotkanie przy stole w salkach przy wikariatce.
3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
Po mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17:00. Odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od godziny 8:30. Ks. Piotr odwiedzi chorych 26 sierpnia.
4. Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca 6 sierpnia po mszy św. o godz. 6:30. Zapraszamy Koła Żywego Różańca do poprowadzenia modlitwy różańcowej!
5. Święto Przemienienia Pańskiego przypada w sobotę 6 sierpnia.
Msze św. w Kolegiacie o godz. 6:30; 9:00 i 18:00. Zapraszamy!
6. Armię Małych Wojowników zapraszamy na mszę św. i różaniec w sobotę 6 sierpnia o godz. 14:00. Zapraszamy chętne dzieci wraz z rodzicami.
7. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa Msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy 7 sierpnia o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!
8. Spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
9. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
10. Wyjazd do Ochotnicy w niedzielę 7 sierpnia o godz. 9:00, przy wikariatce. Powrót w piątek 12 sierpnia w godzinach wieczornych. Koniecznie prosimy o potwierdzenie wyjazdu w kancelarii parafialnej 1-2-3 sierpnia, celem uzupełnienia danych osobowych potrzebnych do ubezpieczenia wyjazdu.
11. Piesza Warmijska Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę przyjdzie do Wolborza na nocleg we wtorek 8 sierpnia około godz. 19:30. Wzorem lat poprzednich zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. W tym roku powracamy do możliwości przyjmowania pielgrzymów w swoich domach. Osoby chętne przyjąć pielgrzymów prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gościnnie i życzliwie przyjmijmy pielgrzymów!
12. Wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem organizujemy w drugim terminie od 21 – do 27 sierpnia. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Wadowice, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do małżeństw i rodzin z dziećmi. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt pobytu od osoby 150, zł. nie licząc wyżywienia. Wyjazd pojazdem własnym.
13. Osoby, które jadą na pielgrzymkę do Medugorje z ks. Piotrem zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 14 sierpnia w salkach przy wikariatce, po koncercie około godz. 20:00. Prosimy o obecność!
14. Pielgrzymi do Medjugorje pod opieką duszpasterską ks. Mirosława od 10 do 18 IX winni dokonywać wpłaty w wysokości 1550, zł.( 100, zł. więcej ). Zapłatę prosimy uiścić w kancelarii do 21sierpnia. Nieobecnych na spotkaniu przedpielgrzymkowym prosimy o kontakt osobisty z ks. Mirosławem. !
15. Prosimy osoby wierzące o poparcie obywatelskiego projektu o zmianie ustawy dotyczącej wzmocnienia ochrony wyznawanej wiary przez katolików. Publiczne i niejednokrotnie bardzo wulgarne ataki na osoby wierzące i sprawujące kult religijny, profanowanie świątyń i przedmiotów kultu religijnego związane są również z brakiem odpowiedniej ochrony prawnokarnej. W Polsce coraz częściej dochodzi do przybierających różne formy ataków na chrześcijan ze względu na ich przynależność religijną. Stąd inicjatywa obywatelska domagająca się zmiany w ustawie o ochronie wolności i wyznania. Prosimy o poparcie przez wpis w rubryki umieszczone na formularzu przy wyjściu z kościoła. Tam tez znajdziemy projekt zmiany i komentarz. Upomnijmy się o swoje prawa!
16. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać za dar serca!
17. Dzisiaj w prasie lekcja historii o powstaniu warszawskim. Zachęcamy do lektury!
18. Módlmy się za zmarłego Mirosława Tomczyka z Grocholic. Wieczny odpoczynek … .
ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII Z MOŻLIWOŚCIĄ UDZIAŁU
W MSZY ŚWIĘTEJ I NABOŻEŃSTWIE archidiecezja.lodz.pl/wolborz/

_ _ _

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2022r.

1. Dzisiaj powierzamy Św. Krzysztofowi kierowców i podróżujących. Po mszach św. błogosławieństwo kierowców, oraz poświęcenie wszystkich pojazdów i środków transportu, także motorów i rowerów. Podczas poświęcenia pojazdów będą zbierane ofiary, które przeznaczamy na remont wieży naszej Kolegiaty. Kierujący otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą do św. Krzysztofa.
2. LETNI FESTIWAL W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ trwa. Dzisiaj o godz. 19:00 w koncercie p.t. PODAJ RĘKĘ UKRAINIE wystąpią solistki: Halina RISNA z Ukrainy oraz Alicja Węgorzewska. Cały program poprowadzi Pan Robert Grudzień. Zapraszamy do Kolegiaty.
3. W najbliższy wtorek 26 lipca wspominamy Świętych Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej, a dziadków Pana Jezusa. Jest to czas wdzięczności wobec naszych rodziców i dziadków. W naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Świętej Anny, patronki kościoła na cmentarzu grzebalnym. Sumie odpustowej na cmentarzu o godz. 11:00 przewodniczył będzie biskup Ireneusz Pękalski. Ksiądz Biskup pobłogosławi dzieci! Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości; zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Prosimy o liczny udział w sumie odpustowej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w Kolegiacie o 6:30, 9:00 i 18:00. Bezpośrednio po ogłoszeniach będzie udzielone specjalne błogosławieństwo. Zachęcamy do zyskania z tej racji odpustu zupełnego!
4. Spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
5. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
6. Piesza Warmijska Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę przyjdzie do Wolborza na nocleg we wtorek 8 sierpnia około godz. 19:30. Wzorem lat poprzednich zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. W tym roku powracamy do możliwości przyjmowania pielgrzymów w swoich domach. Osoby chętne przyjąć pielgrzymów prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gościnnie i życzliwie przyjmijmy pielgrzymów!
7. Wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem mamy możliwość zorganizować w drugim terminie od 21 do 27 sierpnia. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Wadowice, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do małżeństw i rodzin z dziećmi. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt pobytu od osoby 150, zł. nie licząc wyżywienia. Wyjazd pojazdem własnym.
8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej! Jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
9. Do końca lipca prosimy o wpłaty ostatniej raty za pielgrzymkę do Medugorje z ks. Piotrem. 90 Euro kieszonkowego wpłacamy dopiero w trakcie wyjazdu u pilota wycieczki.
10. Módlmy się za zmarłych – śp. Jerzy Kielski z Wolborza. Wieczny odpoczynek…

_ _ _

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.07.2022r.


1. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Rozpoczynamy adorację Koronką do Bożego Miłosierdzia.
2. Spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
3. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
4. W niedzielę 24 lipca w całej naszej parafii dzień Św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących. Dlatego po mszach św. błogosławieństwo kierowców, oraz poświęcenie wszystkich pojazdów i środków transportu, także motorów i rowerów. Wszystkich kierowców wraz z rodzinami, serdecznie zapraszamy do modlitwy o szczęśliwą jazdę i okazanie wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry. Kierujący otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą. Podczas poświęcenia pojazdów będą zbierane ofiary, które przeznaczamy na remont wieży naszej Kolegiaty.
5. Trwa LETNI FESTIWAL W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ. Drugie spotkanie p.t. PODAJ RĘKĘ UKRAINIE odbędzie się w niedzielę 24 lipca o godz. 19:00. Informacje na plakacie!
6. We wspólnocie Parafialnej przygotowujemy się do odpustu Świętej Anny. Suma odpustowa zostanie odprawiona przez biskupa Ireneusza Pękalskiego we wtorek 26 lipca o godz. 11:00 w kościele Św. Anny na cmentarzu grzebalnym.
7. Piesza Warmijska Pielgrzymka w drodze na Jasną Górę przyjdzie do Wolborza na nocleg we wtorek 8 sierpnia około godz. 19:30. Wzorem lat poprzednich zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. W tym roku powracamy do możliwości przyjmowania pielgrzymów w swoich domach. Osoby chętne przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Gościnnie i życzliwie przyjmijmy pielgrzymów!
8. Wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem mamy możliwość zorganizować w drugim terminie od 21 – do 27 sierpnia. Polecamy teren Pienińskiego Parku Narodowego, spływ przełomem Dunajca, Trzy Korony, Szczawnica, Krościenko, Wadowice, szlak papieski. Zaproszenie kierujemy do małżeństw i rodzin z dziećmi. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt pobytu od osoby 150, zł. nie licząc wyżywienia. Wyjazd pojazdem własnym.
9. Prezentujemy GAŁKĘ , KTÓRA ZNAJDOWAŁA SIĘ U PODNÓŻA KRZYŻA NA WIEŻY NASZEGO KOŚCIOŁA OD ROKU 1908. Metalowa kula została powtórnie pokryta galwanicznie złotem. Do obejrzenia zapraszamy do ołtarza z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzisiaj prosimy o tacę gospodarczą na remont wieży kolegiaty. Koszt złocenia GAŁKI to 15 tys. zł. Bóg zapłać!
10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dla Kół Różańcowych w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.
11. Módlmy się za zmarłych: Jadwigę Szczęka z Polichna, Jana Sońtę z Psar Starych. Wieczny odpoczynek…

_ _ _

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.07.2022r.

1. Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Zapraszamy!

2. W okresie wakacyjnym msze św. w ciągu tygodnia są sprawowane o godz. 6:30; 7:00 i 18:00. Spowiedź przed mszą św. lub po jej zakończeniu.

3. W pierwszą niedzielę miesiąca w naszym kościele jest sprawowana zbiorowa Msza święta za żyjących i za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy dzisiaj 3 lipca o godz. 16:00. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!

4. XV LETNI FESTIWAL W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ ROZPOCZNIE SIĘ dzisiaj 3 LIPCA O GODZ. 19:00. Wystąpią Jerzy Zelnik – aktor i Sylwia Orzechowska - fortepian z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Dyrektorem festiwalu jest Robert Grudzień. Informacje na plakacie. Tegoroczny festiwal w czterech odsłonach będzie przebiegał pod hasłem: Romantyzm Nieśmiertelny. Zapraszamy.

5. W pierwszy czwartek miesiąca 7 VII modlimy się o powołania i za powołanych do kapłaństwa podczas Mszy św. o godz. 18:00. Rozpoczynamy też Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będziemy gościć Ojca Benedykta Zielińskiego z podklasztorza. Po mszy św. spotkanie w kawiarni „U św. Mikołaja”. Zapraszamy.

6. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.

7. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!

8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Piotrkowskiej na Jasną Górę, która wyrusza 11 lipca po mszy św. o godz. 7:00 w kościele św. Jakuba. Pielgrzymka Piotrkowska trwa cztery dni. Szczegóły na plakacie!

9. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia, w jedynie dostępnym terminie 18-22 lipca. Pięć dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 lipca. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!

10. Proponujemy pielgrzymkę do Medjugorje pod opieką duszpasterską ks. Mirosława od 10 do 18 IX. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakacie. Zapraszamy do pielgrzymowania.

11. W każdą środę przed mszą św. o godz. 18:00 trwa Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby można składać w skrzyni ustawionej przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do modlitwy.

12. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi zapraszają do Technikum Salezjańskiego z możliwością zakwaterowania w bursie. Informacje na plakacie w gablocie.

13. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.

14. Módlmy się za zmarłych: Henryka Szymczyka z Piotrkowa Tryb., Stanisławę Kowalską z Wolborza,
z ul. Zwierzyniec, Alinę Jurską z Wolborza, z ul. Modrzewskiego. Wieczny odpoczynek …

_ _ _

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Sakramentu bierzmowania udzieli Arcybiskup senior Władysław Ziółek dzisiaj o godz. 16:00. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży i ich rodzin.
2. W oktawie Bożego Ciała od 17 do 24 czerwca na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i te, które Komunię przyjęły , młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców oraz wszystkich dorosłych. Na zakończenie oktawy w czwartek 23 VI procesja eucharystyczna o godz. 17:30 i tradycyjne poświęcenie wianków z kwiatów i ziół podczas mszy św. o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Zapraszamy całą asystę, prosimy o posługę Ochotniczych Straży Pożarnych, serdecznie prosimy dzieci o sypanie kwiatów. Po mszy św. wata cukrowa dla smakoszy!
3. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypada liturgicznie w czwartek 23 VI Zapraszamy do udziału w Eucharystii.
4. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek 24 czerwca. Msza św. w kolegiacie o godz. 6:30; 9:00 i 18:00. Zapraszamy!
5. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. dziękczynną dla szkół naszej parafii w piątek 24 VI czerwca o godz. 8:15. Młodzież i dzieci uczęszczające do szkół poza Wolborzem prosimy o obecność na Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do modlitwy wszystkich Rodziców i Nauczycieli! Rodziców prosimy, aby dzieci i młodzież spowiedzią i mszą św. zakończyli rok szkolny.
6. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek 21 VI o godz. 18:30 w salach katechetycznych.
7. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
8. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
9. Nowo wyświecony ksiądz Konrad Świnoga, pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego, będzie sprawował w naszej parafii mszę św. prymicyjną w przyszłą niedziele o godz. 12:00. Udzieli specjalnego błogosławieństwa. Módlmy się za nowych kapłanów.
10. XV LETNI FESTIWAL W KOLEGIACIE WOLBORSKIEJ ROZPOCZNIE SIĘ 3 LIPCA O GODZ. 19:00. Wystąpią Jerzy Zelnik – aktor i Sylwia Orzechowska - fortepian. Dyrektorem festiwalu jest Robert Grudzień. Informacje na plakacie. Zapraszamy.
11. Zapraszamy na wakacyjny wyjazd w góry do Ochotnicy koło Krościenka nad Dunajcem. Zaproszenie kierujemy do młodzieży naszej parafii, osób dorosłych. Proponowany termin wyjazdu do Ochotnicy to 5-12 sierpnia. Wyjazd będzie miał charakter typowo wypoczynkowy. Wyjazd transportem zorganizowanym. Zgłoszenia prosimy kierować do kancelarii parafialnej.
12. Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny, który odbędzie się w naszej parafii, w przyszłą niedzielę 26 VI i rozpocznie się o godz. 14 na placu i podwórku plebanii. W programie przewidziane są koncerty muzyczne, szereg atrakcji dla dzieci i całych rodzin, oraz poczęstunek. Serdecznie zapraszamy!
13. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia, w jedynie dostępnym terminie 18-22 lipca. Zapewniamy mnóstwo atrakcji i konkursów oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą. Pięć dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!
14. Nasza parafia włącza się w akcję ”Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” i w ten sposób wspiera Kościół na Wschodzie. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać pod wiatą w podwórku wikariatki! Zbiórka trwa do 28 VI do godz. 13:00. Informacje na plakacie i w kancelarii.
15. Zapraszamy parafian do udziału w Pieszej Pielgrzymce Piotrkowskiej na Jasną Górę, która wyrusza 11 lipca po mszy św. o godz. 7:00 w kościele św. Jakuba. Pielgrzymka Piotrkowska trwa cztery dni i nie wraca pieszo do Piotrkowa Tryb. Szczegóły na plakacie!
16. Proponujemy prasę katolicką. Jest prasa dla dzieci.
17. Módlmy się za zmarłych: Halinę Borowiecką z Wolborza z ul. 1 Maja,
Annę Nowak z Wolborza z ul. Kitowicza. Wieczny odpoczynek …

_ _ _

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022r.

1. Dzisiaj, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Komunii wielkanocnej. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Zapraszamy!

2. Jutro, to jest 6 czerwca, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świątek. Msza święta w Kolegiacie o godz. 6:30; 9:00 i 18:00. Zachęcamy do udziału w liturgii.

3. Nowennę do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy we wtorek 7 czerwca a zakończymy 16 czerwca w czwartek o godz. 18:00 mszą św. w intencji Ojczyzny i wspomnieniem Świętego Jana Pawła II. Prosimy wszystkich o włączenie się w modlitwę dziękczynną w intencji Ojczyzny!

4. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek 7 VI o godz. 18:30 w salach katechetycznych. Zachęcamy do poznawania i rozważania Pisma Świętego.

5. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.

6. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej i patronalne święto Bractwa Świętej Trójcy. Na mszy św. o godz. 10:30 modlić się będziemy w intencji Bractwa.

8. W naszej kolegiacie Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Robert Wojczan, wikariusz katedry wileńskiej 10 czerwca w piątek o godz. 18:00. Towarzyszyć mu będzie prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Wilnie ks. Waldemar Szyrwiński. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi, która odbywa się dzisiaj przy ul. Świętokrzyskiej 5 w godz. od 9:30 do 13:00. Spełnijmy w ten sposób uczynek miłosierdzia.

10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medugorje z ks. Piotrem prosimy o wpłaty drugiej raty w wysokości 490zł + 100Euro oraz o uzupełnienie danych osobowych w kancelarii do końca czerwca.

11. Cech Rzemiosł Różnych zaprasza rzemieślników zrzeszonych i niezrzeszonych na mszę św. w niedzielę 12 czerwca o godz. 7:00. Po zakończeniu mszy św. modlitwa przy obrazie św. Antoniego.

12. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe z majowej pielgrzymki do miejsc związany z bł. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, św. Andrzejem Bobolą ,bł. Karoliną Kózkówną. 12 czerwca msza św. dziękczynna o godz. 15:00. Po mszy św. spotkanie w salach katechetycznych.

13. Msza św. w intencji ks. Jerzego Jankowskiego w 54 rocznicę święceń kapłańskich 19 VI o godz. 9:00

14. i w intencji ks. Tomasza Owczarka w 34 rocznicę święceń będzie sprawowana w niedzielę 12 czerwca o godz. 9:00. Prosimy o modlitwę i Komunię Św. w intencji kapłanów.

15. Pielgrzymi Pieszej Łowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę serdecznie dziękują mieszkańcom Wolborza za przygotowanie posiłku i gościnne przyjęcie na nocleg przez mieszkańców Polichna i Proszenia. Szczególne podziękowanie kierujemy do OSP w Wolborzu. Bóg zapłać!

16. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia w terminach 11-15 lipca i 18-22 lipca. Zapewniamy mnóstwo atrakcji i konkursów oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą. Pięć dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!

17. Nasza parafia włącza się w akcję ”Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci” i w ten sposób wspiera Kościół na Wschodzie. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać pod wiatą w podwórku wikariatki. Zbiórka trwa do 28 VI do godz. 13:00. Informacje na plakacie i w kancelarii.

18. Realizujemy trzeci etap budowy hydrantu przeciwpożarowego w kolegiacie. Przy pracy niezbędny jest nadzór archeologa i zezwolenia konserwatora zabytków. Koszty etapu drugiego i ostatniego - trzeciego to 15 tys. zł. Dzisiaj prosimy wspólnotę parafialną o tacę gospodarczą. Prosimy o wsparcie tych prac.

19. Zbierane w przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczymy na fundusz budowy kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.

20. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Gość Niedzielny” jest płyta z nagraniem kolejnych ksiąg Pisma Świętego. Jest też prasa dla dzieci.Ogłoszenia parafialne
Niedziela – 29 maja 2022 r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Trwają dni modlitw przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przypada w przyszłą niedzielę i kończy się Okres Wielkanocny. Tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi wielkanocnej zachęcamy, aby uczynili to w tym tygodniu.
2. Zakończenie nabożeństw majowych i rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci we wtorek 31 V o godz. 17:30. W tym dniu przypada święto Nawiedzenia N.M.P. Po Mszy św. modlitwa nieszporów z Litanią do Świętego Józefa. Zapraszamy!
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kolegiacie o godz. 17:30.
4. W pierwszy czwartek miesiąca 2 VI modlimy się o powołania i za powołanych podczas Mszy św. o godz. 18:00. Będziemy gościć ks. Jacka Tylusia proboszcza par. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb., duszpasterza modlitwy margaretek. Po mszy św. spotkanie.
5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i akt wynagrodzenia. Możliwość spowiedzi rano podczas mszy św. i po południu od godz. 17:00. Kandydatów do bierzmowania z kl. I prosimy o obecność na mszy św. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 18:00 i pozostanie na próbie. Dzieci pierwszokomunijne zachęcamy do praktyki Komunii Świętej w pierwsze piątki miesiąca. Odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną w pierwszy piątek od godziny 8:30. Ks. proboszcz, wyjątkowo, będzie odwiedzał chorych od godz. 14:00
6. Nabożeństwo różańcowe w pierwszą sobotę miesiąca 4 VI po mszy św. o godz. 7:00. O poprowadzenie prosimy Koła Żywego Różańca. Zapraszamy!
7. Ksiądz Piotr i ksiądz Konrad obchodzą drugą rocznicę święceń kapłańskich. Msza w intencji kapłanów będzie sprawowana w niedzielę 5 VI o godz. 9:00. Drogich Parafian prosimy o modlitwę w ich intencji oraz zapraszamy do udziału w Eucharystii.
8. W pierwszą niedzielę miesiąca 5 czerwca o godz. 16:00 w naszym kościele sprawujemy zbiorową Mszę św. za żyjących i za zmarłych. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Po Mszy św. i nabożeństwie rozpocznie się spotkanie WSPÓLNOTY RODZIN KATOLICKICH Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM. Do wspólnoty mogą należeć wszyscy, których życie rodzinne i osobiste uległo rozbiciu w wyniku działania alkoholu. Po Mszy odbędzie się spotkanie.
9. Rozpoczęliśmy w naszej parafii oficjalnie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i komunii św. dla klas drugich szkoły podstawowej. Zapraszamy wszystkie dzieci z klasy drugiej i ich rodziców na mszę św. w przyszłą niedzielę 5 czerwca. o godz. 12:00. W przygotowaniu pierwsza niedziela każdego miesiąca w roku szkolnym będzie szczególnym czasem formacji dzieci z rodzicami. Prosimy o obecność!
10. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 4 czerwca. Zapraszamy do pielgrzymowania Koła Żywego Różańca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd przy kościele o godz. 7:30.
11. Piesza Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę przechodzić będzie przez Wolbórz we wtorek 31 maja około godz. 17:00. Prosimy parafian o przygotowanie poczęstunku, a mieszkańców Polichna i Proszenia o gościnne przyjęcie na nocleg.
12. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia w terminach 11-15 lipca i 18-22 lipca. Zapewniamy mnóstwo atrakcji i konkursów oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą. Pięć dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!
13. Realizujemy trzeci etap budowy hydrantu przeciwpożarowego w kolegiacie. Przy pracy niezbędny jest nadzór archeologa i zezwolenia konserwatora zabytków. Za dużą pomoc w finansowaniu pierwszego etapu prac dziękujemy miastu i gminie. Koszty etapu drugiego i ostatniego - trzeciego to 15 tys. zł. Prosimy wspólnotę parafialną o tacę gospodarczą w przyszłą niedzielę. Prosimy o wsparcie tych prac. Bóg zapłać!
14. Ofiary składane dzisiaj do puszek będą przeznaczone na wypoczynek letni organizowany przy wsparciu Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać za pomoc w tym dziele miłosierdzia.
15. Proponujemy prasę katolicką dla dzieci. Dla Kół Różańcowych w zakrystii jest do odebrania miesięcznik „Różaniec”.
16. Módlmy się za zmarłą Małgorzatę Rózga z Polichna. Wieczny odpoczynek …

_ _ _

Ogłoszenia duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

1. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie trwa w kaplicy adoracji w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
2. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy do kolegiaty o godz. 17:30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej biorą udział w konkursie majowym z nagrodami. Wraz z dziećmi zapraszamy do modlitwy dorosłych. Przez udział w nabożeństwach majowych młodzież przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Msza św. w intencji mieszkańców sołectw z prośbą o urodzaje i z poświęceniem pól jest sprawowana w każdej miejscowości w uzgodnieniu z Państwem Sołtysami: W Gazomce w lesie 27 V o godz. 16:00, w Gazomi Starej 28 V o godz. 16:00, w Polichnie 28 V o godz. 17:00: w Proszeniu 28 V o godz. 18:00.
3. Spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się we wtorek 24 V o godz. 18:30 w salach katechetycznych. Zachęcamy do poznawania i rozważania Pisma Świętego.
4. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
5. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
6. Spotkanie młodzieży I klasy szkoły ponadpodstawowej oraz ich rodziców dzisiaj 22 maja o godz. 10:30 jak i w przyszłą niedzielę. Nabożeństwo Pokutne ze spowiedzią dla klas pierwszych w naszej parafii odbędzie się w piątek 27 V o godz. 19:00. Będzie to spotkanie formacyjne w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa! Sakramentu bierzmowania udzieli Arcybiskup senior Władysław Ziółek 19 VI o godz. 16:00
7. Rocznica pierwszej Komunii św. dzieci naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 12:00. Prosimy o modlitwę w intencji rodzin tych dzieci!
8. Beatyfikacja Pauliny Jaricot – założycielki ŻYWEGO RÓŻAŃCA, odbędzie się dzisiaj w niedzielę 22 V w Lyonie o godz. 15:00. W intencji dziękczynnej za beatyfikacje odbędzie się nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 17:00. Zapraszamy!
9. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 4 czerwca. Zapraszamy wszystkich kochających modlitwę różańcową. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd przy kościele o godz. 7:30.
10. Proponujemy pielgrzymkę do Medjugorje pod opieką duszpasterska ks. Piotra w terminie 1-10 IX. Wszystkich, którzy się zapisali prosimy o wpłacenie pierwszej raty w wysokości 500zł do końca maja. Pod opieką ks. Mirosława planowana jest pielgrzymka do Medjugorje od 10 do 18 IX. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakacie. Zapraszamy do pielgrzymowania.
11. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przybędzie do Wolborza na odpoczynek we wtorek 31 V około godz. 17:00. Podejmijmy pielgrzymów posiłkiem.
12. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia w terminach 11-15 lipca i 18-22 lipca. Oferujemy zajęcia świetlicowe, sportowe, plastyczne, opiekuńcze, warsztaty ekologiczne, artystyczne, gry i zabawy w plenerze. Zapewniamy mnóstwo atrakcji i konkursów oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą. 5 dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!
13. Spotkanie ministrantów starszych w czwartek 26 V o godz. 18:30. Spotkanie ministrantów młodszych i kandydatów do ministrantów w sobotę 28 V o godz. 11:00. Zapraszamy
13. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek będą przeznaczone na wypoczynek letni organizowany przy wsparciu Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Bóg zapłać za pomoc w tym dziele miłosierdzia.
14. Prasa katolicka jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do lektury proponujemy dla dzieci miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, Zachęcamy dzieci do czytania!
15. Módlmy się za zmarłych: Grzegorza Chwastka z Wolborza z ul. Czarnieckiego, Barbarę Plich z Żarnowicy Małej. Wieczny odpoczynek … .
ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ PARAFII Z MOŻLIWOŚCIĄ UDZIAŁU

W MSZY ŚWIĘTEJ I NABOŻEŃSTWIE archidiecezja.lodz.pl/wolborz/

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

1. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie trwa w kaplicy adoracji w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W obecności Pana Jezusa módlmy się za Ojczyznę, aby w Europie była ostoją wiary.
2. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy do kolegiaty o godz. 17:30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej biorą udział w konkursie majowym z nagrodami. Wraz z dziećmi zapraszamy do modlitwy dorosłych. Przez udział w nabożeństwach majowych młodzież przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Z nabożeństwem majowym łączymy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. w intencji mieszkańców sołectw z prośbą o urodzaje i z poświęceniem pól jest sprawowana w każdej miejscowości w uzgodnieniu z Państwem Sołtysami.
3. Zapraszamy na spotkanie modlitewne do Kolegiaty we wtorek 17 V o godz. 18:30. Będziemy modlić się nieszporami. Będzie to też spotkanie czcicieli Św. Józefa. Spotkanie będzie transmitowane przez stronę internetową parafii.
4. W intencji Ojczyzny we wspólnocie parafialnej podejmujemy comiesięczną nowennę do Miłosierdzia Bożego od 7 do 15 dnia każdego miesiąca. W poniedziałek 16 maja o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny ze wspomnieniem Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 17:30.
5. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
6. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
7. Spotkanie młodzieży klasy ósmej i I klasy szkoły ponadpodstawowej oraz ich rodziców dzisiaj 15 maja o godz. 10:30. Będzie to spotkanie formacyjne w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa! Sakramentu bierzmowania udzieli Arcybiskup senior Władysław Ziółek 19 VI o godz. 16:00.
8. Rocznica pierwszej Komunii św. dzieci naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22 maja o godz. 12:00. Prosimy o modlitwę w intencji rodzin tych dzieci!
9. Beatyfikacja Pauliny Jaricot – założycielki ŻYWEGO RÓŻAŃCA, odbędzie się w niedzielę 22 V w Lyonie o godz. 15:00. W intencji dziękczynnej za beatyfikacje odbędzie się nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w dniu 22 V o godz. 17:00. Zapraszamy!
10. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 4 czerwca. Zapraszamy wszystkich kochających modlitwę różańcową. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd przy kościele o godz. 7:30.
11. Proponujemy pielgrzymkę do Medjugorje i Chorwacji pod opieką duszpasterską ks. Piotra w terminie 1-10 IX. Osoby, które zapisały się w tym terminie, prosimy o wpłacanie I raty w wysokości 500zł do końca maja – w kancelarii albo do ks. Piotra.
Pod opieką ks. Mirosława planowana jest pielgrzymka do Medjugorje od 10 do 18 IX. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakacie. Zapraszamy do pielgrzymowania.
12. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przybędzie do Wolborza na odpoczynek we wtorek 31 V około godz. 17:00. Podejmijmy pielgrzymów posiłkiem.
13. W wakacje proponujemy przy naszej parafii kolonie dla dzieci od 6 do 11 roku życia w terminach 11-15 lipca i 18-22 lipca. Oferujemy zajęcia świetlicowe, sportowe, plastyczne, opiekuńcze, warsztaty ekologiczne, artystyczne, gry i zabawy w plenerze. Zapewniamy mnóstwo atrakcji i konkursów oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczą. 5 dni z wyżywieniem od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 14:00. Informacje na plakacie i w kancelarii. Zapraszamy!
14. Prosiliśmy w ubiegłą niedzielę rodzinę parafialną o tacę gospodarczą i materialne wsparcie spłaty za ogrzewanie gazowe w kolegiacie z okresu marca i kwietnia. Zebraliśmy 7950,00 zł. Bóg zapłać za ten dar!
14. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD w Łodzi.
15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest prasa dla dzieci najmłodszych.
16. Módlmy się za zmarłych: Stanisława Adamczyka z Wolborza z ul. Modrzewskiego, Stanisława Zygier z Wolborza z ul. Garncarskiej. Wieczny odpoczynek …

_ _ _

Trzecia Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

1. Dzisiaj odbywa się Narodowe Czytanie Pisma Świętego i początek Tygodnia Biblijnego. Praktyką codzienną niech stanie się w naszych rodzinach czytanie i rozważanie Pisma Świętego. Prosimy, aby po mszy św. każdy uczestnik liturgii wziął kartkę z fragmentem biblijnym. Treść prosimy odnaleźć w Piśmie Świętym oraz czytać i rozważać w domu. W czasie Synodu w Kolegiacie otwarte Pismo Święte umieszczone jest przy ambonie. Dla dzieci jest „Ziarno” ze Słowem Bożym. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, które jest zapisem natchnionym Słowa Bożego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16:00 rozważania różańcowe z czytaniem Ewangelii według św. Łukasza i pierwsze nabożeństwo majowe.
2. Spotkanie kręgu biblijnego odbywa się w naszej parafii we wtorki o godz. 18:30.
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16:00 rozpocznie się spotkanie WSPÓLNOTY RODZIN KATOLICKICH Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM. Do wspólnoty mogą należeć wszyscy, których życie rodzinne i osobiste uległo zepsuciu w wyniku działania alkoholu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w kawiarence św. Mikołaja. Materiały dotyczące problemu uzależnień są dostępne przy wyjściu.
4. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy do kolegiaty o godz. 17:30. Spotykajmy się przy kapliczkach, by śpiewać Litanię Loretańską i tak modlić się z Maryją. Dzieci ze Szkoły Podstawowej biorą udział w konkursie majowym z nagrodami. Wraz z dziećmi zapraszamy do modlitwy dorosłych. Przez udział w nabożeństwach majowych młodzież przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Od soboty 7 maja z nabożeństwem majowym złączymy z nowennę do Bożego Miłosierdzia. Z odpowiedzialnymi za poszczególne miejscowości ustalamy terminy Mszy św. przy kapliczkach i krzyżach, tak by w każdej miejscowości odprawiła się msza św. w intencji jej mieszkańców z prośbą o urodzaje i z poświęceniem pól. Sprawujemy w tym tygodniu Mszę św. m.in. przy krzyżu obok magazynu Dino.
5. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski.
Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:30 i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczcimy w ten sposób 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy św. o 18:00 do Apelu Jasnogórskiego czuwanie modlitewne. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
6. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek obchodzi 42 rocznicę święceń biskupich w środę 4 maja. Msza św. w intencji Czcigodnego Rodaka 4 maja o godz. 18:00. Prosimy o modlitwę!
7. W pierwszy czwartek miesiąca 5 V modlimy się o powołania i za powołanych do kapłaństwa podczas Mszy św. o godz. 18:00. Będziemy gościć Ojca Duchownego ks. Tomasza Falaka.
8. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
9. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną od godziny 8:30. Osoby do odwiedzin prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Spotkanie Kół Żywego Różańca w pierwszy piątek po mszy św. o godz. 18:00 w salach katechetycznych budynku duszpasterskiego.
10. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas pierwszych, w pierwszy piątek miesiąca 6 V o godz. 17:00. Odbędzie się nabożeństwo pokutne i spowiedź. Obecność obowiązkowa, gdyż jest to czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu dnia 19 VI.
11. Nabożeństwo różańcowe w pierwszą sobotę miesiąca 7 V po mszy św. o godz. 7:00. O poprowadzenie prosimy Koła Żywego Różańca. Zapraszamy!
12. W intencji OSP w naszej parafii i gminie msza św. w niedzielę 8 V o godz. 10:30. Zapraszamy!
13. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 12:00.
14. Spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do rocznicy Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 maja o godz. 12:00. Prosimy o obecność!
15. Zbiórka ofiar na tacę na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej odbywa się dzisiaj.
16. Prosimy rodzinę parafialną o tacę gospodarczą i materialne wsparcie spłaty za ogrzewanie gazowe w kolegiacie z okresu marca i kwietnia. Dostaliśmy fakturę na 10 tys. zł. Bóg zapłać za pomoc!
17. W prasie katolickiej odnajdziemy treści patriotyczne. Dla Kół Różańcowych jest do odebrania miesięczni ”Różaniec” Sięgnijmy po treści ewangelizacyjne.
18. Módlmy się za zmarłych wspominanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek …

_ _ _

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24 kwietnia 2022 r.

1. Dzisiaj w niedzielę Miłosierdzia Bożego, kończy się oktawa Wielkanocy. Po mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji i możliwość modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia w obecności Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzisiaj nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30 W naszej Parafii rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo i trzydniową adorację Pana Jezusa w Eucharystii. Ponieważ mamy wieczystą adorację to nasze nabożeństwo Eucharystyczne włącza się w stałą adorację. Do adoracji zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie w parafii. Na zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa we wtorek 26 kwietnia o godz. 17:30 modlitwa do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do zyskania odpustu zupełnego!
2. Zakończenie Roku Jubileuszowego setnej rocznicy powstania Diecezji Łódzkiej w Archikatedrze Łódzkiej dzisiaj o godz. 19:00. Dziękczynna pielgrzymka do Rzymu z naszego dekanatu wyruszyła wczoraj. Pielgrzymów obejmijmy modlitwą.
3. Przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Parafialnej Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem:” Jezu, ufam Tobie”. Miały one na celu przygotowanie wspólnoty naszej na 100 rocznicę powstania diecezji łódzkiej w roku 2020. Owocem Misji Miłosierdzia w naszej Rodzinie Parafialnej pozostaje stała praktyka Nowenny do Miłosierdzia Bożego od 7 do 15 dnia każdego miesiąca. 16 - go dnia każdego miesiąca jest sprawowana msza św. w intencji Ojczyzny za przyczyną św. Jana Pawła II.
4. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj patronalne święto Caritas. Ofiary składane do puszek przeznaczamy na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
5. Skarbony z jałmużną postną przeznaczoną na pracę duszpasterską z dziećmi i młodzieżą naszej Parafii można składać przy ołtarzu relikwii Św. Jana Pawła II. Za dar serca – Bóg zapłać!
6. Spotkanie kręgu biblijnego we wtorek 26 kwietnia o godz. 18:30 w salkach katechetycznych.
7. W naszej Parafii sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży z klas pierwszych, w trzecim roku przygotowania, 19 czerwcu o godz. 16:00. Młodzież prosimy o wpisywanie się na listę jeszcze dzisiaj, aktualizując ją! Spotkanie formacyjne i organizacyjne dla młodzieży i ich rodziców dzisiaj 24 IV na Mszy św. o godz. 10:30. Obecność obowiązkowa!
8. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
9. W pierwszą niedzielę miesiąca 1 maja o godz. 16:00 w naszym kościele sprawujemy zbiorową Mszę św. za żyjących i za zmarłych. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe
i fizyczne. Zapraszamy!
10. Dzieci z klas trzecich i rodziców zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 1 maja o godz. 12:00.
11. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy do kolegiaty o godz. 17:30. Spotykajmy się przy kapliczkach, by śpiewać Litanię Loretańską i tak modlić się z Maryją. Dzieci ze Szkoły Podstawowej biorą udział w konkursie majowym z nagrodami. Wraz z dziećmi zapraszamy do modlitwy dorosłych. Przez udział w nabożeństwach majowych młodzież przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
Z odpowiedzialnymi za poszczególne miejscowości ustalamy terminy Mszy św. przy kapliczkach i krzyżach, tak by w każdej miejscowości odprawiła się msza św. w intencji jej mieszkańców z prośbą o urodzaje i z poświęceniem pól.
12. Proponujemy pielgrzymkę do Medjugorje pod opieką duszpasterska ks. Piotra w terminie 1-10 IX. Pod opieką ks. Mirosława planowana jest pielgrzymka do Medjugorje od 10 do 18 IX. Szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakacie. Zapraszamy do pielgrzymowania.
13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Zapraszamy do sklepiku Sióstr.
14. Kończymy w kwietniu modlitwę w wypominkach półrocznych za naszych bliskich zmarłych. Można zgłaszać jej przedłużenie na drugie półrocze.
15. Módlmy się za zmarłych: Genowefę Fałek z Psar Starych, Danutę Jagodzińską z Młynar, Władysławę Pietrzykowską z Chorzowa, Andrzeja Wychowałka z Bogusławic, Wacława Bartosa z Bogusławic, Mariannę Łaską z Młynar, Antoniego Zająca z Żarnowicy . Wieczny odpoczynek …

_ _ _

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

1. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wspominamy Mękę Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
2. Przy DRZWIACH JUBILEUSZOWYCH korzystajmy jeszcze w tym tygodniu z przywileju zyskiwania dla siebie lub dla zmarłych, codziennie łaski odpustu. Zachęcamy do odmawiania Modlitwy Jubileuszowej! W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zakończymy Rok Jubileuszowy w naszej parafii i w Dekanacie.
3. Zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym do Kolegiaty w Wielki Wtorek 12 IV o godz. 18:30. Będzie podjęte przygotowanie do udziału w Paschalnym Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
4. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej mszy Wieczerzy Pańskiej w czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Święte Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Takie znaczenie, jakie niedziela ma w tygodniu, uroczystość Wielkanocy ma w roku liturgicznym. Weźmy więc udział w tej wielkiej uroczystości trwającej trzy dni.
– w Wielki Czwartek o godzinie 18:00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Modlitwa w intencji Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź jak w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00.
– w Wielki Piątek o godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Po liturgii adoracja Pana Jezusa przez parafialne KŻR do godz. 22:00.
– w Wielką Sobotę o godz. 20:00 Wigilia Paschalna – poświęcenie ognia, Paschału oraz wody chrzcielnej. Przyjdźmy na liturgię ze świecami, by odnowić obietnice chrzcielne. Bardzo szczególnie zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami do odnowienia przymierza chrzcielnego. Adoracja Pana Jezusa Zmartwychwstałego po liturgii przez całą noc aż do procesji rezurekcyjnej.
Przez te trzy dni adoracja Pana Jezusa, najpierw w Ciemnicy, a później przy Ołtarzu Grobu Pańskiego aż do wigilii Paschalnej w sobotę. Do czuwania i adoracji zapraszamy całą rodzinę parafialną, a szczególnie Ministrantów, Ochotnicze Straże Pożarne z parafii Wolbórz i wszystkie grupy duszpasterskie w parafii. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w tym dniu przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kolegiacie będą święcone pokarmy od godz. 8:00 do 13:00. W sołectwach będą święcone pokarmy od godz. 9:00 w miejscach wcześniej uzgodnionych. Godzinowy plan święcenia pokarmów jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy o potwierdzenie miejsc święcenia pokarmów! Ofiary złożone przy okazji święconki przeznaczamy na remont krzyża i iglicy wieży kolegiaty. Za złożone ofiary - Bóg zapłać!
Procesja rezurekcyjna na zewnątrz kościoła i Msza Święta o godz. 6:00. Serdecznie zapraszamy do udziału: ministrantów, asystę, chór parafialny, scholę, straże pożarne, orkiestrę dętą, Apostolstwo Żywego Różańca, dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną i wszystkich naszych gości. Sołectwa i grupy parafialne prosimy o poniesienie w procesji odnowionych sztandarów i chorągwi. Eksponowane są one w kolegiacie. Tak utworzymy parafialną asystę.
5. W poniedziałek Wielkanocny msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane w pierwszy i drugi dzień świąt przeznaczamy na finansowanie nowej, rzeźbionej kropielnicy ustawionej przy Drzwiach Jubileuszowych w Kolegiacie oraz odnowionych wszystkich kropielnic na wodę świeconą.
6. Tradycją w naszej Parafii jest zbiórka ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego. Z ofiar złożonych przez każdą rodzinę naszej Parafii przygotowujemy ołtarz grobu Pańskiego i ciemnicę w Kolegiacie. Na kwiaty do grobu Pańskiego wpłynęła ofiara od: Koła Różańcowego z Gazomi Starej 120 zł.; Koła Różańcowego św. Teresy z Komornik – 120 zł.; Koła Różańcowego św. Magdaleny z Proszenia Nowego – 180 zł.; Koło Różańcowego św. Agaty z Komornik – 250 zł.; Koła Różańcowego św. Barnaby z Proszenia Starego – 190 zł.; Koła Różańcowego św. Teresy z Psar Starych – 150 zł.; Koła Różańcowego św. Anny z Polichna – 160 zł.; Koła Różańcowego św. Teresy z Żywocina – 200 zł,; mieszkańców Świątnik – 200 zł.; od mieszkańców sołectwa Psar Witowskich – 350, zł. zł. od mieszkańców Brudak – 270 zł.; sołectwa Psar Lechawa – 500 zł.; Od Stowarzyszenia Senior „Uśmiech” – 140 zł. Bezimiennie: 20 zł.; 50 zł.; 50 zł.; 50 zł.; 50 zł.; 20 zł.; 20 zł.; 20 zł., 100, zł.
7. W tygodniku „Gość Niedzielny„ jest płyta z nagraniem tekstów biblijnych. Jest prasa dla dzieci.
8. Możemy przedłużyć wypominki za zmarłych na następne pół roku!
9. Módlmy się za zmarłą Teresę Andrzejewską Bogusławic. Wieczny odpoczynek … .

_ _ _

Ogłoszenia parafialne
Piąta Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022r.

1. Przy DRZWIACH JUBILEUSZOWYCH korzystajmy z przywileju zyskiwania dla siebie lub dla zmarłych, codziennie łaski odpustu. Zachęcamy do odmawiania Modlitwy Jubileuszowej!
2. W miniony czwartek 31 IV ustawiliśmy przy drzwiach jubileuszowych kolegiaty wyrzeźbioną z piaskowca ozdobną KROPIELNICĘ. Wykonał ją w podobnym stylu ten sam rzeźbiarz, który wykuł dla kolegiaty STÓŁ SŁOWA BOŻEGO I STÓŁ EUCHARYSTII. Tę nową kropielnicę jak i odnowione pozostałe kropielnice w kolegiacie napełnimy wodą święconą po Liturgii Paschalnej.
3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16:00 w naszym kościele sprawujemy zbiorową Mszę św. za żyjących i za zmarłych. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!
4. Zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym do Kolegiaty we wtorek 5 IV o godz. 18:30. Będzie podjęta modlitwa nieszporów. Prosimy o obecność uczestników rekolekcji zawierzenia Św. Józefowi.
5. W pierwszy czwartek miesiąca 7 IV modlimy się o powołania i za powołanych podczas Mszy św. o godz.18:00. Będziemy gościć prefekta WSD w Łodzi ks. Bartłomieja Franczaka. Również w pierwszy czwartek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!
6. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
7. W piątek 08.04.2022 r. o godz. 19,00 z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej i przedstawicieli chóru parafialnego odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Wolborza. Prosimy mieszkańców pl. Jagiełły, zarówno wokół skweru przed wejściem do kościoła, jak i skweru za kościołem, o ustawienie świateł wzdłuż przejścia Drogi Krzyżowej, a wszystkich parafian serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
8. Zadbajmy o trzeźwość w naszych Rodzinach i całym Narodzie. Księga czynów miłosierdzia jest dostępna na ołtarzu św. Rocha. Można tam wpisać deklarację abstynencji od alkoholu i ofiarować w intencji uzależnionych i nadmiernie pijących w naszej parafii. Materiały dotyczące trzeźwości są dostępne przy wyjściu z kościoła.
9. Dzieci z klas drugich SP w naszej parafii rozpoczną w swoich rodzinach bliższe przygotowanie do I Komunii Świętej w Niedzielę Palmową10 IV. Po odebranie indeksów dla dzieci i materiałów formacyjnych dla rodziców zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Mszę św. o godz. 12:00.
10. W naszej Parafii sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży z klas pierwszych, w trzecim roku przygotowania, w czerwcu tego roku. Młodzież prosimy o wpisywanie się na listę aktualizując ją! Możliwość wpisu po każdej Mszy św. oraz w kancelarii, do 10 IV.
11. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00 i 10:30. Zapraszamy!
12. Jako wspólnota parafialna włączamy się w dzieło Paczka świąteczna dla Ukrainy. Nasze dary trafią do parafii Św. Jana Pawła II we Lwowie- Sokolnikach. W parafii tej przebywa obecnie ponad 200 uchodźców z bombardowanych rejonów Ukrainy.
Zbieramy: żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki medyczne. Papierowe torby na dary są do pobrania przy ołtarzach bocznych. Przyniesione dary składamy przy ołtarzu bocznym z relikwiami. Zbiórkę przeprowadzamy do dnia jutrzejszego. Szczegółowy spis produktów odnajdziemy na stronie internetowej i facebooku parafii oraz w gablocie.
13. W ubiegłą niedzielę prosiliśmy o tacę gospodarczą na pokrycie kosztów dotychczasowego ogrzewania w kolegiacie. Zebraliśmy 8700, zł. Bóg zapłać!
14. Zdemontowaliśmy przekrzywiony krzyż na wieży kolegiaty w czwartek 24 III. Krzyż i cała iglica jest uszkodzona korozją. Zastany stan obejrzyjmy na slajdach!!! Przystąpiliśmy już do renowacji krzyża i pozłacanej gałki. Po świętach rozpoczniemy prace wysokościowe przy renowacji iglicy wieży podziurawionej kulami wojennymi i korozją. Koszt remontu to około 100 tys. zł. Na ten cel będziemy zbierać tacę w przyszłą niedzielę. Ofiary składane przy okazji święcenia pokarmów na stół wielkanocny przeznaczymy także na prace remontowe wieży kolegiaty. Bardzo prosimy też o ofiary indywidualne składane w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię.
15. Wracamy do tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Bardzo prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej miejsc poświęcenia pokarmów.
16. Za ofiarę na kościół 100, 100, zł. Na kwiaty do grobu pańskiego 20, 50,
od mieszkańców sołectwa Lubiatowa i Zakrzewa 377, zł., KŻR z Młynar I – 150, mieszkańców Młynar II – 280 zł., KŻR św. Moniki z Żywocina - 100, KŻR św. Weroniki z Żarnowicy – 300, zł. Bóg zapłać!
17. W sklepiku przy kaplicy adoracji jest do nabycia Pismo św., są książki, świece i dewocjonalia.
18. Prasa katolicka jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

_ _ _

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

1. Przez cały okres Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17:15. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 a dla młodzieży szkolnej oraz pracującej Droga Krzyżowa o godz. 19:00: Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy całe rodziny.
2. W piątek 08.04.2022 r. o godz. 19,00 z inicjatywy Klubu Inteligencji Katolickiej i przedstawicieli chóru parafialnego odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Wolborza. Prosimy mieszkańców pl. Jagiełły, zarówno wokół skweru przed wejściem do kościoła, jak i skweru za kościołem, o ustawienie świateł wzdłuż przejścia Drogi Krzyżowej, a wszystkich parafian serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych w ich domach z posługą sakramentalną od godziny 8:30. Osoby do odwiedzin prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Spotkanie Kół Żywego Różańca w pierwszy piątek po mszy św. o godz. 18:00 w salach katechetycznych budynku duszpasterskiego.
4. Nabożeństwo różańcowe w pierwszą sobotę miesiąca 2 kwietnia o godz. 7:00. O poprowadzenie prosimy Koła Żywego Różańca. Zapraszamy!
5. W pierwszą niedzielę miesiąca 3 kwietnia o godz. 16:00 w naszym kościele sprawujemy zbiorową Mszę św. za żyjących i za zmarłych. Po mszy św. nabożeństwo adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne. Zapraszamy!
6. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
7. Zapraszamy na spotkanie w Kręgu Biblijnym do Kolegiaty we wtorek 29 marca o godz. 18:30.Prosimy o obecność uczestników rekolekcji zawierzenia Św. Józefowi.
8. Zadbajmy o trzeźwość w naszych Rodzinach i całym Narodzie. Księga czynów miłosierdzia jest dostępna na ołtarzu św. Rocha. Można tam wpisać deklarację abstynencji od alkoholu i ofiarować w intencji uzależnionych i nadmiernie pijących w naszej parafii. Materiały dotyczące trzeźwości są dostępne przy wyjściu z kościoła.
9. Dzieci z klas trzecich i rodziców zapraszamy na Mszę św. w niedzielę 3 kwietnia o godz. 12:00.
10. W naszej Parafii sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodzieży z klas pierwszych, w trzecim roku przygotowania, w czerwcu tego roku. Młodzież prosimy o wpisywanie się na listę aktualizując ją! Możliwość wpisu po każdej Mszy św. oraz w kancelarii, do 10 IV.
11. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą niedzielę, po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 9:00 i 10:30. Księgozbiór został wzbogacony o nowe piękne, interesujące książki, zarówno o tematyce religijnej jak i patriotyczno-historycznej. Zapraszamy!
12. Zachęcamy do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi organizowanej przez Stowarzyszenie im. płk Janusza Maleszewskiego II Okręgu Policji Państwowej. Tym razem krew zbieramy dla Ukrainy. Zbiórka odbędzie się dzisiaj od godziny 9:30 przy ulicy Świętokrzyskiej 5. Rejestracja pod numerem telefonu podanym na stronie internetowej
i facebooku parafii.
13. Jako wspólnota parafialna włączamy się w dzieło Paczka świąteczna dla Ukrainy. Zbiórkę przeprowadzamy do następnej niedzieli, czyli 3 kwietnia 2022 r. Nasze dary trafią do parafii Św. Jana Pawła II we Lwowie- Sokolnikach. W parafii tej przebywa obecnie ponad 200 uchodźców z bombardowanych rejonów Ukrainy. Liczymy na Wasze otwarte serca.
Zbieramy: żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki medyczne.
Papierowe torby na dary są do pobrania przy ołtarzach bocznych
Przyniesione dary składamy przy ołtarzu bocznym z relikwiami.
Szczegółowy spis produktów odnajdziemy na stronie internetowej i facebooku parafii
oraz w gablocie
14. Ograniczamy ogrzewanie w kolegiacie z racji na wysoką kwotę zapłaconej faktury za gaz w wysokości 34 tys. zł. Prosimy o wyrozumiałość. Dzisiaj prosimy o tacę gospodarczą na pokrycie kosztów dotychczasowego ogrzewania w kolegiacie. Bóg zapłać!
15. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego!
16. Tygodnik ”Gość Niedzielny” zawiera płytę z nagraniem tekstu Pisma Świętego.
17. Módlmy się za zmarłych: Jadwigę Zaręba z Wolborza z ul. Batorego, Zofię Stoś z Psar Lechawa,
Annę Hejduk z Łaknarza, Agnieszkę Bartczak z Leśniewa. Wieczny odpoczynek … .

_ _ _


Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

1. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie od godz. 7:30 do 18:00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przy DRZWIACH JUBILEUSZOWYCH korzystajmy z przywileju zyskiwania dla siebie lub dla zmarłych, codziennie łaski odpustu. Zachęcamy do odmawiania Modlitwy Jubileuszowej!
2. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy dzisiaj. Są przygotowaniem do zakończenia w Wielkanoc, Roku Jubileuszowego w Kościele Łódzkim. Organizujmy tak czas, by uczestniczyć w rekolekcjach we wszystkie dni ich trwania. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy św. Program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
3. Przez cały okres Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.17:15. W każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:15 a dla młodzieży szkolnej oraz pracującej Droga Krzyżowa o godz. 19:00: Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy całe rodziny. Dzieci biorą udział w konkursie gromadząc elementy układanki. Okazją do czynu pokutnego niech będzie jałmużna postna, którą gromadzić może w skarbonie cała rodzina, grupa klasowa czy wioska. Skarbonki są dostępne przy ołtarzach bocznych i zawierają niespodziankę dla dzieci. Dzieci z rodzicami zachęcamy do gromadzenia jałmużny postnej, która posłuży do pracy duszpasterskiej.
4. Na stronie internetowej parafii można odnaleźć transmisję Mszy św. i nabożeństw w naszej Kolegiacie. Zapraszamy na stronę parafii chorych, osoby starsze oraz osoby na kwarantannie.!
5. Jest możliwość spowiedzi w kolegiacie w każdy czwartek od godz. 9:00 do 10:00.
6. Biblioteka parafialna rozpoczęła w ubiegłą niedzielę. Będzie czynna w każdą niedzielę, po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10:30. Księgozbiór został wzbogacony o nowe piękne, interesujące książki, zarówno o tematyce religijnej jak i patriotyczno-historycznej. Zapraszamy!
8. Podczas rekolekcji kolegiata jest ponownie ogrzewana. Ograniczamy ogrzewanie z racji na wysoką kwotę zapłaconej faktury za gaz w wysokości 34 tys. zł. Prosimy o wyrozumiałość. W przyszłą niedzielę prosimy o tacę gospodarczą na pokrycie kosztów dotychczasowego ogrzewania w kolegiacie.
9. Otworzyliś
© 2022 Parafia Wolbórz
Wersja mobilna