Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
XXVI Niedziela Zwykła - 1 X 2023

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 1 października 2023 r.

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024, która odbędzie się we wtorek 3 października. O godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św., po której nastąpi dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
  2. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w czwartek 5 października o godz. 18.00 w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości.
    Po Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Szymon Stułkowski z Płocka, wyruszy ul. Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.
  3. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
    w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):

godz. 10.00 –   Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;

godz. 11.00 –   konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;

godz. 11.45   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;

godz. 12.30 –   posiłek dla wszystkich uczestników;

–   koncert;

godz. 14.00 –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

1. Zapraszamy do udziału w I archidiecezjalnym konkursie piosenki religijnej „Cecyliada – Wolbórz 2023” w Wolborzu. Przedszkolaki, uczniowie, grupy formalne i nieformalne, zespoły, schole, chóry, soliści, duety i seniorzy są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w Kolegiacie Wolborskiej 21 października od godz. 10.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w karcie zgłoszenia.