Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
I Niedziela Wielkiego Postu - 18 II 2024

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 18 lutego 2024 r.

1. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na drugi Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w:
  • Łodzi, w godz. 9:30-14.00– Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
  • Aleksandrowie Łódzkim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, ul. Wojska Polskiego 3,
  • Piotrkowie Trybunalskim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.
  1. Katolicka Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi zaprasza na Drzwi Otwarte 24 lutego w godz. 10.00-12.00. W planie zwiedzanie obu szkół i ośrodka sportowego, spotkanie z nauczycielami i uczniami. Zachęcamy także do kontaktu telefonicznego (42 613-18-60). Informacje o szkołach znajdują się na stronach internetowych www.katolik.edu.pl oraz www.facebook.com/katoliklodz.
  2. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji.
  3. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na organizowaną przez par. pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi prelekcję dotyczącą historii niemieckiego obozu dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej, która odbędzie się 24 lutego o godz. 16.00 w sali przy Grocie Solnej (ul. Obywatelska 60). Prelekcję wygłosi Michał Hankiewicz, kierownik Działu Edukacji Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi. Po prelekcji zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. celebrowaną w intencji dzieci – ofiar niemieckiego obozu przy ul. Przemysłowej.