Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 III 2024

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 marca 2024 r.

1. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 50. rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8).

W programie:

• 17.30 – otwarcie wystawy biograficznej „Stanisława Leszczyńska”,
    • 18.00 – Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia,
    • 19.00 – nawiedzenie krypty.
  1. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Krzyżową ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  2. Zapraszamy do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Relikwie gościć będą jeszcze w następujących parafiach:
    • 10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież),
    • 11 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu,
    • 12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
    • 13 marca, 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
    • 14 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz.,
    • 15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.
  1. Zapraszamy młodzież szkolną i studentów do udziału w wieczornym spotkaniu z błogosławioną Rodziną Ulmów. Niedzielny wieczór 10 marca rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia, po której nastąpi rozważanie w formie warsztatów „Słowo o Miłosiernym Samarytaninie”, które Ulmowie mieli zakreślone w swojej Biblii. Prosimy, aby – kto może – zabrał ze sobą Pismo Święte. Nasze spotkanie podsumujemy uwielbieniem Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Wydarzenie odbędzie się o godz. 18.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (pl. Wolności). Więcej informacji na stronie www.archidiecezja.lodz.pl i na Facebooku Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu.
  2. Ruch Czystych Serc zaprasza studentów i inne osoby młode na spotkanie z Dianą Paulińską (psychologiem, seksuologiem i logoterapeutką) zatytułowane: „Seksualność jako Boży dar – odkrywanie piękna w intymności”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. 12 marca o godz. 18.00 w archikatedrze, następnie o godz. 19.00 odbędą się warsztaty w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Skorupki 13/1).
  3. Zapraszamy na Małą Drogę Krzyżową organizowaną 22 marca przez par. pw. NMP Łaskawej w Łodzi (ul. Goplańska 11/13). Po Mszy św. o godz. 19.00 nastąpi przejście w milczeniu do pomnika Pękniętego Serca, od którego ruszy Droga Krzyżowa (ok. 3 km) po terenie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego dla Polskich dzieci.
  4. Modlitewne spotkanie osób zaangażowanych w stałą modlitwę za księży (Wieczernik Modlitwy za Księży, Margaretki) odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 15.00 w kościele pw. św. Antoniego w Łodzi (ul. Św. Antoniego Padewskiego 4).