In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Święto Eucharystii w naszym Kościele Matki Bożej Miłosierdzia
6 lipca 2023

W łączności z całym Kościołem Łódzkim przeżywającym w dniu 10 czerwca Święto Eucharystii, upamiętniające obecność Papieża Polaka na łódzkiej ziemi 13 czerwca 1987r., w naszej Świątyni odbywała się nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem wystawionym na ołtarzu od Mszy świętej z godziny 6.30 do 18.30, tj. do Mszy wieczornej wraz z nabożeństwem czerwcowym do Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie. Modlitwom naszym towarzyszył nasz ukochany św. Jan Paweł II, obecny w swoim portrecie kanonizacyjnym umieszczonym przed ołtarzem. Portret Świętego przywiozły siostry delegatki uczestniczące w katedrze 9 czerwca o godz. 19.00 w Mszy świętej inaugurującej obchody Święta pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia jako znak wspólnoty z całym Kościołem Łódzkim. Miał on też przywoływać na pamięć słowa Jana Pawła II o Eucharystii i być dla wszystkich szczególnym przewodnikiem podczas adoracji. Do adoracji włączyli się ministranci, franciszkańska młodzież oazowa i rodzina Różańcowa oraz każdy kto pragnął spotkać się z Panem.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego