In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Świętowanie Imienin, urodzin i 65 rocz. święceń kapłańskich ks. abp. Władysława
6 lipca 2023

W ostatnią niedzielę czerwca cała nasza wspólnota kościelna zgromadzona na Mszy św. o godzinie 10.00 dziękowała Bogu i modliła się za ks. Arcybiskupa Władysława z okazji Jego Imienin, 88- rocznicy urodzin i zbliżającej się 65 rocznicy święceń kapłańskich. W gronie ministrantów było wielu byłych ministrantów z czasów, kiedy kapelanem na Rudzie był ks. Władysław. Wśród wiernych można było zobaczyć wiele twarzy z tamtego okresu, co z pewnością stanowiło miły akcent uroczystości. Na wstępie przedszkolaki pięknie wyrazili wierszem dostojnemu Solenizantowi i Jubilatowi swoje życzenia, następnie Grzegorz Z. Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii, złożył życzenia w imieniu całej wspólnoty, podkreślając, jak wielkie znaczenie ma długoletnia obecność Biskupa Władysława pośród nas, i snując refleksje przypomniał wiele takich momentów z naszego życia.
Ks. Bartłomiej podsumował: „To piękny czas – działania, służby, kapłaństwa, biskupiej posługi – błogosławiony czas dla Kościoła, Ojczyzny, dla nas. I to wszystko działo się w wielu przypadkach na naszych oczach – wielkie rzeczy Ci Pan uczynił, jest za co dziękować Panu Bogu.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego