In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Złoty puchar naszych ministrantów
6 lipca 2023

W niedzielę 2 lipca podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 cała nasza wspólnota kościelna przeżywała wielką radość z naszych ministrantów, mistrzów Polski – jak się wyraził Ks. Józef Janiec – i ze złotego pucharu zdobytego przez nich na mistrzostwach ogólnopolskich w piłce halowej dla ministrantów w Gnieźnie.
Wspólnota powitała ich gromkimi oklaskami. Ministranci przygotowali oprawę liturgiczną, modlitwę wiernych, by w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za to zdobyte mistrzostwo.
Modlili się za młodych, za oazę, ministrantów, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Chrystusowego powołania i wsparli Kościół w jego misji głoszenia Ewangelii na całym świecie, a także o jedność w naszych rodzinach i wspólnotach.
Na koniec Liturgii zaprezentowali się, po piłkarsku ubrani w stroje sportowe stroje, z PUCHAREM. Następnie Ks. Józef zaprezentował ich imiennie. Towarzyszyły temu długie i entuzjastyczne oklaski. 
Franciszka K. przedstawił jako najlepszego piłkarza na tym turnieju, a Kubę Z, – jako „Brylancika”, bardzo dobrego bramkarza.
W imieniu całej wspólnoty podziękował za to osiągnięcie, za którym kryje się niemały trud. I podkreślił, iż „Żeby osiągnąć taki wynik trzeba się zaprzeć siebie, by zmobilizować się do ćwiczenia, a później jak już pokonać drugiego (drużynę piłkarską) – to się dokonuje w taki cywilizowany sposób –nikt krzywdy nie doznaje, a najlepszy zwycięża.” I dodał za św. Pawłem: „Wystąpiliście w zawodach, zdobyliście mistrzostwo, ale teraz jeszcze trzeba dalej to kontynuować w swoim życiu wewnętrznym.”
Potem wszyscy (również związani z zawodnikami) udali się do salki oazowej, by dalej świętować przy torcie z petardami :).

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego