XII Niedziela Zwykła 23.VI.2019

 

MODLITWA WYNAGRADZAJĄCA ZA PROFANACJE – 23 czerwca 2019 *************************

Decyzją Episkopatu Polski, w dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” i podjęta modlitwa przebłagalna, jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju. Chcemy przeto publicznie przeprosić i przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy św., parodii procesji Bożego Ciała, za bluźniercze znieważanie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, za agresję i szyderstwa z osób duchownych i wierzących, za świadomy atak na wszystko to, co dla nas najświętsze. Modlitwę zadośćuczynienia i przebłagania zaniesiemy przed Majestat Boga Najwyższego śpiewając suplikacje, które dzisiaj mają formę wynagrodzenia Panu Bogu za wszystkie świętokradztwa i profanacje popełnione ostatnio w Polsce.

 

 Módlmy się.

 Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu święty ! Z najgłębszą czcią zanosimy do Ciebie modlitwę jako zadośćuczynienie za grzechy, które znieważają Święty Majestat Boga Najwyższego. Boże, obdarz nas niezmierzonym miłosierdziem, tchnij w nas Twojego Ducha i odnów grzeszne serca. Umocnij nas w wierze i miłości, abyśmy zasłużyli na wieczną nagrodę w niebie. AMEN.

ŚPIEW:

Święty Boże, Święty mocny, Święty a nieśmiertelny. Zmiłuj się nad nami.

- Od zarazy, głodu, ognia i wojny. Wybaw nas Panie                                          - Od nagłej i niespodziewanej śmierci. Zachowaj nas Panie.                            - My grzeszni, Ciebie Boga prosimy. Wysłuchaj nas Panie

Święty Boże, Święty mocny, Święty a nieśmiertelny. Zmiłuj się nad nami.

- Abyś nas do prawdziwej pokuty przyprowadzić raczył. Prosimy Cię, Panie.   - Abyś Ludowi Twemu, pogody, pracy i chleba, pokoju i zdrowia, udzielić                raczył. Prosimy Cię Panie                                                                        - Abyś wszystkich chrześcijan do jedności w wierze przyprowadzić raczył                  Prosimy Cię Panie.

Święty Boże, Święty mocny, Święty a nieśmiertelny. Zmiłuj się nad nami.

 

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia