Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Aktualności Kamera • na żywo Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne O parafii Kancelaria Porządek nabożeństw Cmentarz parafialny Kontakt

PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. MIKOŁAJA BISKUPA

23 października 2022

WŁOCHY - SAN MARINO - GRECJA
11.04 - 21.04.2023
‼️ PIELGRZYMKA Zapisy czas START‼️
Miejsca w autokarze dobierane według kolejności zapisów. Tak więc kto pierwszy ten lepszy.
San Marino – Termoli - Serracapriola - San Giovani Rotondo – Bari – Patras Korynt – Delfy – Ateny – Meteory - Saloniki
Św. Paweł, św. Andrzej, św. Tymoteusz, św. Mikołaj, św. o. Pio, św. Basso, Sługa Boży o. Matteo a także Królowa Bona
1 dzień - wyjazd z Tomaszowa Mazowieckiego o godz. 00:30, z Wolborza o godz. 01:00. Przejazd tranzytowy przez Czech Austrię. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień – po śniadaniu przejazd San Marino, uważanego za najstarszą republikę świata, malowniczo położonego na wzniesieniu, gdzie zachowały się średniowieczne domy, place
i fortyfikacje. Spacer po krętych, urokliwych uliczkach na Starówce, skąd rozpościera się wspaniały widok na wieże obronne, zbudowane na szczycie góry Titano. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień – po śniadaniu czas wolny, wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień – po śniadaniu przejazd do Termoli nawiedzenie katedry gdzie w krypcie świątyni przechowywane są relikwie patrona miasta: św. Basso oraz znanego z Nowego Testamentu św. Tymoteusza. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego - Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Przejazd do San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk św. Ojciec Pio, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, nawiedzenie grobu oraz celi Ojca Pio, czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.
5 dzień – po śniadaniu przejazd do Bari, i zwiedzanie miasta: Bazylika Św. Mikołaja, gdzie znajdują się szczątki Św. Mikołaja Biskupa oraz gdzie pochowana została polska królowa Bona Sforza, czas wolny na indywidualną modlitwę przy relikwiach, spacer po starówce do katedry San Sabino i zamku księcia Fryderyka II Szwabskiego. Wieczorem zaokrętowanie na prom wypłynięcie do Patras.
6 dzień – przypłynięcie do Patras, największego miasta na Peloponezie, drugiego po Pireusie portu Grecji, zwiedzanie kościoła z relikwiami św. Andrzeja, który prawdopodobnie właśnie tutaj zginął męczeńską śmiercią – został ukrzyżowany na krzyżu w kształcie litery X. Następnie przejazd do Koryntu, zwiedzanie ruin starożytnego miasta i miejsca, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień - po śniadaniu przejazd Aten, zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, Plaka dziewiętnastowieczna dzielnica Aten, Plac Sindagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 dzień - po śniadaniu przejazd do Delf w górach Parnasu - zwiedzanie kompleksu wykopalisk miasta słynnej w starożytności wyroczni delhijskiej. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
9 dzień - po śniadaniu przejazd przez Dolinę Tembi do Meteorów - zwiedzanie słynnych klasztorów podniebnych, wizyta w pracowni ikon w Kalambace. Następnie przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
10 dzień -po śniadaniu przyjazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła – spacer po mieście. Przyjazd do hotelu w Serbii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
11 dzień - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd przez Serbię, Węgry , Słowację do Polski, przyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego w późnych godzinach wieczornych.

ZAPRASZAJĄ KSIĄDZ PIOTR KAŁUSZKA I ŁUKASZ BIŚ

PIELGRZYMKA DO GROBU ŚW. MIKOŁAJA BISKUPA