Pieczęć kolegiaty

Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu

Aktualności Kamera • na żywo Ogłoszenia duszpasterskie Intencje Mszy Św. Zapowiedzi ślubne O parafii Kancelaria Porządek nabożeństw Cmentarz parafialny Kontakt

Sakrament chrztu

Chcąc ochrzcić dziecko potrzebna jest zgoda proboszcza parafii, w której się mieszka. Jeżeli chrzcimy dziecko poza parafią, to również potrzebujemy zgody proboszcza lub ordynariusza miejsca, w którym pragniemy ochrzcić dziecko.

Przyjmujący chrzest powinien mieć rodziców chrzestnych. Mają oni dorosłemu dziecku towarzyszyć w chrześcijańskim wtajemniczeniu, pomagać, aby ochrzczony prowadził życie chrześcijańskie.

Dokumenty potrzebne w kancelarii parafialnej:

• akt urodzenia dziecka;
  • dowody osobiste rodziców i chrzestnych;
  • zaświadczenia o odbytej katechezie przedchrzcielnej oraz zaświadczenia o odbytej spowiedzi rodziców i chrzestnych;
  • zaświadczenia dla chrzestnych od swoich proboszczów, że mogą podjąć się tego zadania.

Do chrztu wymaga się:

• aby na chrzest zgodzili się rodzice lub przynajmniej jedno z nich;
  • aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku.

O sakramencie

Źródło: www.7pierwszych.pl