In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

obrazek

POGRZEB FELIKSY NOWAK
24 maja 2023

Dnia 2023.04.19 żegnaliśmy Feliksę Nowak zmarłą 15-tego kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, związaną z nami przez bliskie sąsiedztwo i żywe uczestnictwo w życiu naszej wspólnoty kościelnej. Mszy świętej pogrzebowej o godz. 12.30 przewodniczył ks. Arcybiskup Władysław Ziółek.
W koncelebrze brało udział kilku księży zaprzyjaźnionych z rodziną zmarłej.
Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa i koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłej. Na początku Mszy świętej został odczytany list kondolencyjny Arcybiskupa Metropolity Grzegorza Rysia skierowany do Ani, córki zmarłej, w którym wyraża swoją duchową łączność w bólu z najbliższą rodziną i przekazuje wyrazy współczucia zapewniając równocześnie o modlitwie. Również ks. Arcybiskup Władysław skierował swoje słowo na tę okoliczność pogrzebu, jak powiedział – z potrzeby serca. Nawiązał do śmierci Jana Pawła II, który odszedł do Domu Ojca również w wigilię Miłosierdzia Bożego. Wspomniał zmarłą św. p. Feliksę, jako swoją bliską sąsiadkę, z którą często się spotykał i jak powiedział – wspólnie tworzyliśmy rodzinną, zdrową atmosferę sąsiedzką oraz, że była osobą budzącą sympatię i szacunek i podobnie z szacunkiem odnosiła się do innych. Biskup Senior wyraził przekonanie, że z pewnością zapamiętamy ją, jako przykładną chrześcijankę.
My również łączymy się w bólu z całą Rodziną zmarłej Naszej Sąsiadki Feliksy i zapewniamy o modlitwie za zmarłą i za całą Rodzinę.


więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego