In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Imieniny Rektora naszego Kościoła
23 września 2023

Msza św. Imieninowa sprawowana była w niedzielę 20 sierpnia o godz. 10.00 pod przewodnictwem Abpa Władysława Ziółka. Wśród koncelebransów był dostojny Gość, ks. prałat Krzysztof Nikiel, regens Penitencjarii Apostolskiej w Watykanie.
Przed rozpoczęciem Liturgii miały miejsce życzenia składane przez dzieci z naszego przedszkola w formie wiersza i przedstawicieli naszej wspólnoty, którzy zapewnili o modlitwie w intencji Dostojnego Solenizanta i życzyli m.in. dalszej jak najowocniejszej służby Królestwu Bożemu na ziemi. Ks. Józef w swoim słowie powiedział m.in., iż kiedy okazujemy komuś wdzięczność, także Bogu ją okazujemy, bo On każdego człowieka chce uczynić swoim dzieckiem. Gdy się modlimy za kogoś, budujemy wspólnotę życia i z tym człowiekiem i z samym Bogiem, bo On nas do życia we wspólnocie powołał.
W podsumowaniu ks. Arcybiskup zachęcił wszystkich do modlitwy do Boga, by te życzenia mogły się za łaską Bożą spełnić. Wyraził wdzięczność nas wszystkich, za obecność tutaj naszego dostojnego Solenizanta, za całą jego pracę duszpasterską.
Piosenką „Życzymy, życzymy…” wszyscy zgromadzeni potwierdzili swoją wdzięczność i życzliwość.
Warto nadmienić, iż mimo okresu wakacyjnego, nie zawiedli ministranci (również ci z dłuższym stażem), a także Oaza Franciszkańska, której śpiew psalmów i innych pieśni na czele z organistką Michaliną stanowił piękną oprawę liturgiczną uroczystości.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego