In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

POGRZEB FELIKSY NOWAK

Dnia 2023.04.19 żegnaliśmy Feliksę Nowak zmarłą 15-tego kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, związaną z nami przez bliskie sąsiedztwo i żywe uczestnictwo w życiu naszej wspólnoty kościelnej. Mszy świętej pogrzebowej o godz. 12.30 przewodniczył ks. Arcybiskup Władysław Ziółek.
W koncelebrze brało udział kilku księży zaprzyjaźnionych z rodziną zmarłej.
Mszę św. poprzedziła modlit...
czytaj dalej»

obrazek

TRIDUUM PASCHALNE

Przygotowani przez święte rekolekcje, głębiej przeżywaliśmy najważniejsze tajemnice naszej wiary – tajemnice Paschalne. Był z nami obecny ks. Arcybiskup Władysław, który przewodniczył Liturgii Triduum Paschalnego, a także Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy o godz. 10.00.
W Wielki Czwartek Pasterz mówił m.in., że Ofiara Chrystusa, którą uobecnia na naszych ołtarzach k...
czytaj dalej»

obrazek

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje rozpoczęły się w Niedzielę Palmową i stanowiły bezpośredni etap przygotowania do przeżywania Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Prowadził je w tym roku franciszkanin o. Sebastian Bielski, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Łodzi. Rekolekcjonista ukazał Jezusa, który wziął na siebie wszystkie nasze grzechy, jako drzewo zasadzone na wzgórzu Golgota w miejsce drzewa ... czytaj dalej»

obrazek

Skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Łódzkiej

W dniu 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny odbyło się w naszym Kościele skupienie sióstr zakonnych Archidiecezji Łódzkiej w godzinach od 9.30 do 13.00.
Skupienie rozpoczęło się Mszą świętą, przewodniczył jej O. Ernest Zielonka, który wprowadził nas w atmosferę skupienia. Jak to zwykł powtarzać, powinniśmy być ciągle zaskoczeni, dlaczego Pan nas wybrał, przecież inni byl...
czytaj dalej»

obrazek

IMIENINY I URODZINY NASZEGO KS. JÓZEFA

W tym roku świętowaliśmy jednocześnie imieniny i Jubileusz 70-lecia urodzin naszego ks. Józefa Jańca. W niedzielę, 19 marca cała nasza wspólnota kościelna na czele z Arcybiskupem Władysławem oraz ks. Bartłomiejem Rurarzem zgromadziła się licznie na Mszy świętej o godz.1000, by modlić się i dziękować za Jego osobę i wraz z nim za 70 lat życia obfitującego w łaski Boże, za całe świadectwo, jakie cod... czytaj dalej»

Informacji: 44
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego