In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

GDY SIĘ CHRYSTUS RODZI...

Po Wieczerzy Wigilijnej, dzieleniu się opłatkiem, kiedy wybiła 24.00 śpiewem kolędy „Gdy się Chrystus rodzi…” rozpoczęła się w naszym kościele Matki Bożej Miłosierdzia tradycyjna Pasterka pod przewodnictwem Arcybiskupa Władysława Ziółka. Ufamy, że wszyscy odczuwali przejmującą niezwykłość chwili. Wdzięczni też jesteśmy ks. Arcybiskupowi za uświetnienie uroczystości swoją obecnośc... czytaj dalej»

obrazek

RORATY W NASZEJ WSPÓLNOCIE

Dziękujemy wszystkim, tak licznie gromadzącym się w naszej świątyni na porannych Roratach w ciągu całego Adwentu, za wspólne z Maryją oczekiwanie na przyjście Pana.

obrazek

REKOLEKCJE ADWENTOWE...

W ostatnią niedzielę Adwentu rozpoczęły się w naszej świątyni rekolekcje święte trwające do wtorku, prowadził je ks. Michał Staszewski pracujący w parafii św. Marcina w Strykowie. Myślą przewodnią rozważań rekolekcyjnych była, w nawiązaniu do Słowa Bożego, kwestia misji, powołania do głoszenia Boga, tu i teraz, dawania o Nim świadectwa. Wszyscy jesteśmy powołani do głoszenia. Pytanie: Jak to czyni... czytaj dalej»

obrazek

JASEŁKA W NASZYM KOŚCIELE

W sobotę 10 grudnia w kościele klasztorny sióstr bernardynek dzieci z przedszkola św. Franciszka z Asyżu w Łodzi zaprezentowały Jasełka. Na rozpoczęcie świątecznego zadumania zaśpiewał chórek chętnych rodziców, który przygotowała Pani Monika Pacyna prowadzącą zajęcia rytmiczne z dziećmi. Następnie s. Emmanuela powitała gości i wszystkich obecnych. Dzieci z radością i pewnością siebie zaprezentował... czytaj dalej»

obrazek

OSTATNI TYDZIEŃ ADWENTU...

ADWENT - dany nam jest czas, jakże potrzebny, by się zatrzymać wbrew pędzącemu na oślep światu , spojrzeć w głąb siebie. Zapytać, dokąd zmierzam, czy idę w dobrym kierunku, czy mam czas dla Mego Boga, czy oczekuję Jego przyjścia. Adwentowe zawołanie Maranatha – przyjdź Panie Jezu, poprzedzone jest Bożym wezwaniem – Daj Mi czas – jak to wyraził w homilii ks. Bartłomiej Rurarz po... czytaj dalej»

Informacji: 44
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego