In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

NASZA UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Uroczystość odpustowa w naszym Kościele, – Uroczystość Matki Bożej Ostrobramskiej i jak to pięknie wyraził ks. Bartłomiej, Imieniny Naszej Matki Miłosierdzia – wypadła w tym roku w środę, w dzień nowenny do Matki Bożej. Stanowi to dodatkową radość.
Ksiądz Arcybiskup w homilii powiedział między innymi, że w Maryi dokonało się połączenie nieba i ziemi. Za Papieżem Franciszkiem powtórz...
czytaj dalej»

obrazek

LISTOPADOWA ZADUMA...

Miesiąc listopad, to szczególny czas na wytężoną modlitwę za bliskich zmarłych, którzy odeszli od nas, a którzy jak wierzymy, zostali zbawieni, jednak nie mogą jeszcze oglądać Boga. Oni czekają na naszą modlitwę. Odwiedzamy cmentarze, gdyż tam czujemy się bliżej nich, odżywają dobre wspomnienia, budzi się w sercach wdzięczność, jaką winniśmy naszym zmarłym.
Niezwykła atmosfera, szczególnie pierws...
czytaj dalej»

obrazek

PIĘKNY JUBILEUSZ...

24 i 25 września były dla naszej Wspólnoty klasztornej dniami szczególnej radości. Przeżywałyśmy niecodzienny Jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych 3 naszych Sióstr: s. Henryki Furmańczyk, s. Benigny Kaczmarzyk i s. Urszuli Kołodziej, które swoje życie zakonnego rozpoczynały w pierwszych latach istnienia klasztoru na Rudzie.
W niedzielę 25-tego, podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 8.00, pod pr...
czytaj dalej»

obrazek

HYMN FEDERACJI SIÓSTR BERNARDYNEK :)

W dniu 21 września w naszym klasztorze gościłyśmy siostry z innych Wspólnot Federacji Sióstr Bernardynek. Okazją do tego spotkania było nagrywanie hymnu Federacji, do którego słowa i melodię napisała s. Franciszka Krysa z Zakliczyna.
Nagrania hymnu podjął się Leonard Jakubowski, organista z Kościoła Parafialnego p.w. św. Józefa, w Łodzi któremu serdecznie dziękujemy. Uczestniczyło w nim 20 sióstr...
czytaj dalej»

obrazek

IMIENINY REKTORA NASZEGO KOŚCIOŁA

Imieniny ks. Bartłomieja Rurarza, rektora naszego Kościoła świętowaliśmy w bieżącym roku 20 sierpnia, tradycyjnie podczas Mszy św. o godzinie 10.00 i pod przewodnictwem Pasterza Seniora Władysława Ziółka. Zaczęło się od wystąpienia dzieci z naszego przedszkola, które wypowiedziały życzenia w formie uroczego wierszyka, następnie złożył życzenia Marek – przedstawiciel Oazy Franciszkańskiej, ca... czytaj dalej»

Informacji: 44
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

archiwum wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.
Rok Życia Konsekrowanego